Jak wybrać krem na rozstępy w ciąży?

dobry materac dla dziecka
dobry materac dla dziecka

Rozstępy to niezbyt długie, wąskie pręgi w okolicy brzucha, piersi, czy ud. Problem ten dotyczy od 60 do 90% kobiet będących w ciąży. Są nie  tylko mało estetyczne, ale i bardzo trudne do zlikwidowania. Dlatego też warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, zanim się one  pojawią na skórze.

Dlaczego powstają rozstępy?

Powstawanie rozstępów mają swój początek, gdy na skórze zauważymy rozgałęzione, zabarwione na czerwono pęknięcia. Często towarzyszy im świąd, pieczenie oraz uczucie napięcia. Objawy te z czasem ustępują, a na miejsce pęknięć pojawiają się widoczne zmiany. Zazwyczaj rozchodzą się na brzuchu, piersiach oraz skórze ud.

Jeśli chodzi o przyczyny ich powstawania to niestety czynników jest wiele. Podstawowym jest skłonność do rozstępów przekazywana genetycznie. Oprócz tego wpływ na to ma wzrost stężenia kortyzolu we krwi, nadmierny przyrost wagi, szczególnie u ciężarnych. Dodatkowo wpływ ma również nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Również brak odpowiedniej pielęgnacji narażonych miejsc poprzez nawilżenie i masowanie skóry.

Jak zapobiegać rozstępom?

Na rozstępy już powstałe, ciężko coś zaradzić, dlatego tak ważna jest profilaktyka i stosowanie odpowiednich preparatów. Warto zainwestować w dobry krem na rozstępy w ciąży. Wybierajmy tylko te bezpieczne dla dziecka oraz mam karmiących piersią. Powinny zawierać one w swoim składzie m.in. allantoinę, D – panthenol, kwas hialuronowy, wyciągi ze skrzypu, bluszczu. Nie stosujmy preparatów, w których jednym ze składników jest kofeina. Pamiętajmy również, że każdy kosmetyk może wywołać reakcję alergiczną, dlatego warto najpierw poprosić w aptece o próbkę kremy i zdecydować się dopiero później na kupno całego opakowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here