GadżetyNews

Recenzja wideorejestratora Navitel R200 NV

Jeśli chodzi o producentów elektroniki samochodowej, to Navitel jest zdecydowanie jednym z czołowych przedstawicieli. Oferta wideorejestratorów jest bogata i naprawdę jest w czym wybierać. Dziś pod lupą jeden z najtańszych modeli tej marki, bo można go dostać za ok. 160zł. Navitel R200 NV, bo to właśnie o nim mowa.

Wideorejestratory Navitel

Navitel ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku i zapewne większość z Was kojarzy markę z nawigacjami samochodowymi. Nic dziwnego, gdyż dostać możemy je chyba w każdym sklepie z elektroniką. Teraz czas na kolejny etap, gdyż wypuszczono także całą serię wideorejestratorów. Ich ceny wahają się w zależności od specyfikacji.

Navitel R200 NV co znajdziemy w zestawie:

– kamerę;
– uchwyt;
– ładowarkę samochodową;
– instrukcję obsługi;
– kartę gwarancyjną.

Dodatkowo jest tu także prezent w postaci rocznej licencji na nawigację Navitel na smartfony z mapą Europy. Całkiem miły dodatek.

Parametry kamery Navitel R200 NV:

 

Posiada niewielkie wymiary : 63х56х33 mm oraz 48g. Sensor to GC2053 (night vision).  Jeśli chodzi o rozdzielczość ekranu to mamy tu 1920×1080 czyli FullHD (30 fps). Kąt nagrywania 140stopni pozwala nagrywać nie tylko pas przed nami, ale także pobocze i pas drogowy obok. Długość nagrań do wyboru 1/3/5 min. Po skończeniu jednego nagrania automatycznie rozpoczyna się kolejne i zapętla się. Pojemność baterii: 180 mAh 3.7V.

Funkcje: nagrywanie w pętli, nadpisywanie nagrań, nagrywanie dźwięku, tryb parkingowy, detektor ruchu, G-sensor, auto-start.

Uruchomienie Navitel R200 NV

Rozpoczęcie korzystania z kamerki jest w zasadzie banalnie proste. Wkładamy oczywiście do niej odpowiednią kartę microSD, gdzie będą zapisywane nasze nagrania. Jeśli wyświetla się Wam błąd, należy sformatować kartę, wybierając odpowiednią opcję z menu urządzenia. Montaż uchwytu również odbywa się bezproblemowo, gdyż jest to typowa przyssawka. Kamera do prawidłowego działania wymaga stałego zasilania z akumulatora poprzez ładowarkę samochodową.

Podczas  uruchomienia zapłonu Navitel R200 NV uruchamia się samoczynnie i zaczyna nagrywać obraz w pętli. Kamera została wyposażona w baterię, jednak bez zasilania zewnętrznego nie będziemy mogli z niej korzystać. Bateria została stworzona do trybu parkingowego, gdyż wtedy uruchomi się ona sama w przypadku wyczucia drgań na wyłączonym zapłonie. Nagrany film zostanie zabezpieczony na karcie, tak samo w przypadku uderzenia auta w czasie jazdy.

Jakość nagrań i zdjęć

Kluczową kwestią przy ocenie jakości wideorejestratora jest przede wszystkim jakość, w jakiej nagrywa. Navitel R200 NV rejestruje obraz w jakości Full HD i 30 klatkach na sekundę, jednak jakość obrazu raczej nie jest rewelacyjna. Aczkolwiek pamiętajmy tutaj o niskiej cenie tego urządzenia. Jeśli chodzi o nagrywanie przy świetle dziennym to rozczytanie tablic rejestracyjnych nie powinno stanowić problemu. Natomiast w nocy jest to raczej nie do zrobienia. Nagrania mocno rozmywają się szczególnie przy większej prędkości. Warto tu wspomnieć, że kamera bez problemu obejmuje nie tylko trzy pasy drogi, ale również chodnik i torowisko po bokach.

Kamerka Navitel R200 NV nie należu napewno do topowych sprzętów tego typu, gdyż jakość obrazu mogłaby być lepsza. Jednak myślę, że to wystarczające urządzenie dla tych, którzy nie chcą wydać wiele, a chcą mieć zabezpieczenie w postaci nagrań, tego co się dzieje na drodze. Na plus zasługuje solidna konstrukcja, łatwość w obsłudze oraz bardzo przystępna cena.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Gadżety