DomNews

Google Home wprowadzi tryb offline — jak to zmieni Twój inteligentny dom?

Google Home to aplikacja, która pomaga Ci kontrolować inteligentny dom za pomocą głosu. Możesz powiedzieć „włącz światło” lub „ustaw alarm”, a asystent chętnie to wykona. Ale do tej pory, jeśli nie było internetu, to nic by się nie stało. Dlatego wprowadzenie trybu offline jest wielką zmianą. Oznacza to, że nawet gdy sieć przestanie działać, użytkownik będzie nadal mógł korzystać z Google Home.

Klucz do trybu offline w Google Home

Wyobraź sobie sytuację: chcesz wyłączyć światło, ale Twój internet właśnie się zepsuł. Zamiast wstawać i iść do przełącznika, w trybie offline będziesz mógł po prostu powiedzieć Google Home, by to zrobiło, i będzie działać. To uczyni inteligentny dom jeszcze bardziej niezawodnym. Ale jest mały haczyk… Zanim wszystko to będzie możliwe, Google musi jeszcze poprawić sposób, w jaki urządzenia komunikują się. Więc musimy jeszcze trochę poczekać, zanim tryb offline stanie się rzeczywistością. Niezbędne jest lepsze wsparcie dla standardu Matter, czyli jak pisze producent – „lokalizowaniu większej części interakcji”. Dzięki tej technologii, zamiast wysyłać polecenia do dalekich serwerów, urządzenia będą mogły „porozumiewać się” bezpośrednio ze sobą w domu użytkownika.
Aplikacja Google Home (źródło: Google)
Aplikacja Google Home (źródło: Google)
Google ujawniło również plany integracji starszych modeli kamer Nest, które aktualnie nie współpracują z ich systemem. Aktualizacja oprogramowania stanowi spore wyzwanie techniczne z uwagi na ich wiek, ale postępy są już widoczne. Ponadto prace trwają nad lepszym wsparciem dla urządzeń firm trzecich, takich jak Wyze czy Eufy. Ten proces wymaga jednak czasu z powodu konieczności przestrzegania standardów bezpieczeństwa i jakości, co wymaga współpracy z poszczególnymi producentami, ale warto być cierpliwym. Przypomnijmy, że całkiem niedawno pisaliśmy także o innych pracach nad rozwojem ekosystemu Google, czyli m.in. wzmocnieniu kontroli lokalnej, co miało umożliwić obsługę większej liczby czujników i kamer. Już wtedy były wzmianki na temat wprowadzenia trybu offline, co finalnie zostało oficjalnie potwierdzone. Użytkownicy są jednogłośni, że będzie to duża zmiana dla wszystkich posiadaczy inteligentych domów.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom