GadżetyNews

Recenzja Jabra Elite 85H – eleganckie słuchawki o świetnym brzmieniu

Każdy z nas lubi od czasu do czasu  posłuchać muzyki. Można robić to na sprzęcie grającym, jednak nie zawsze mamy ku temu możliwości. Dobrym wyborem dla wszystkich koneserów dobrego dźwięku stają się słuchawki. Jakie wybrać? Ja sięgnęłam po Jabra Elite 85H. Jak wypadły ?

Zawartość opakowania

Słuchawki Jabra Elite 85H titanium otrzymujemy w świetnie wykonanym, kompaktowym opakowaniu. Warianty kolorystyczne urządzenia to czarny, beżowy i niebieski. W środku stylowego kartonika mamy twarde etui ze słuchawkami we wnętrzu oraz garść akcesoriów. Przewód do ładowania, kabelek mini jack do podłączenia słuchawek analogowo oraz adapter do samolotu.

Wygląd i jakość wykonania Jabra Elite 85H

Jabra Elite 85H już od początku zaskakują nie tylko wyglądem, ale również świetnym wykonaniem. Producent postanowił pokryć pałąk i muszle słuchawek tkaniną odporną na zachlapanie. Za co już na początku zyskał moją sympatię. Same słuchawki wykonano z wysokiej jakości plastiku, który jest wytrzymały a do tego lekki. Myślę, że bez problemu posłużą mi jeszcze przez kilka lat. Warto tu wspomnieć, że producent zadbał o to, by urządzenie było odporne na deszcz. Mimo że po zachlapaniu tkanina czasem może odrobinę przesiąknąć to i tak działanie naszych słuchawek jest nienaruszone.

Fajnym dodatkiem jest to, że sama Jabra po rejestracji produktu przez ich dedykowaną aplikację Jabra Sound+ oferuje dwuletnią gwarancję na zalanie wodą i uszkodzenia spowodowane dostaniem się pyłu do wnętrza konstrukcji.

To, co mi się podoba szczególnie w wyglądzie to przede wszystkim minimalizm i elegancja. Nie są krzykliwe, a raczej delikatne i subtlene. Dzięki temu pasują zarówno do sportowego, jak i biznesowego looku. Jabra Elite 85H mają po prostu swój charakter i zarówno mężczyzna, jak i kobieta będą czuli się z nimi dobrze.

Obsługa słuchawek i wygoda użytkowania

Większość przycisków do obsługi poszczególnych funkcji Jabry Elite 85H znajduje się na prawej muszli. Na zewnętrznej części są przyciski do podwyższania i obniżania głośności. Służą one również do przewijania utworów do przodu i wstecz, w tym celu należy je dłużej przytrzymać. Środkowy przycisk służy do wstrzymywania i włączania muzyki, odbierania i zakończania połączeń, a po dłuższym przytrzymaniu do parowania słuchawek z urządzeniem.

Na bocznej ściance producent umieścił przycisk do wywoływania asystenta głosowego (słuchawki obsługują asystenta Google, Siri i Amazon Alexa) oraz do wyciszania mikrofonu podczas rozmowy.
Mamy tu także port mini jack, którego można użyć do analogowego podłączenia słuchawek do źródła dźwięku. Na samym dole znalazł się port USB typu C, służący do ładowania słuchawek. Wszystkie przyciski są łatwe do znalezienia pod palcami i rozmieszczone we właściwych miejscach.

Aby włączyć  Jabra Elite 85H, należy obie muszle przekręcić z pozycji gotowej do transportu do pozycji umożliwiającej założenie je na głowie. Sprawi to, że zaczną automatycznie szukać urządzenia do sparowania. Miły, damski głos powie nam co mamy zrobić, w celu dokonania dalszej konfiguracji z dedykowaną aplikacją Jabra Sound+.

Wygoda użytkowania

Jeśli chodzi o komfort użytkowania, to jest on naprawdę rewelacyjny. Słuchawki pasują zarówno na mniejszą, dziecięcą głowę, jak i większą dorosłą. Korzystanie ze słuchawek dłużej nie wpływa zmniejszenie komfortu. Niezwykle miękkie pady z eko skóry i pałąk wypełniony wysokiej jakości pianką sprawia, że dosłownie zapominamy o tym, że nosimy je na głowie. Nawet po wielogodzinnych sesjach nie czuć zmęczenia ani żądnego bólu. Korzystanie z nich to sama przyjemność.

Funkcjonalność i aplikacja Jabra Sound+

Po sparowaniu słuchawek ze smartfonem przez łączność bluetooth, aplikacja Jabra Sound+ sama wykrywa produkt. Następnie przenosi użytkownika do wstępnej konfiguracji słuchawek. Aplikacja daje nam możliwość wybrania jednego z czterech profili użytkownika. Możemy je skonfigurować dokładnie pod siebie. W każdym z tych trybów jesteśmy w stanie dowolnie ustawić kilka parametrów. Na przykład możemy włączyć automatyczne pauzowanie muzyki po ściągnięciu słuchawek z głowy, odbieranie połączeń telefonicznych przez powiedzenie “answer” bądź przez założenie headsetu na głowę, czy podbicie niskich lub wysokich tonów głosu osoby, która do nas dzwoni.

Headset posiada dwa tryby odpowiedzialne za reakcję słuchawek na dźwięki otoczenia. Pierwszy z nich to oczywiście aktywna redukcja szumów, drugim natomiast jest HearThrough. Działa on na zasadzie przepuszczania dźwięków, a w szczególności wysokich tonów do samego urządzenia. Bez zdejmowania ich z głowy jesteśmy w stanie czysto i wyraźnie usłyszeć kogoś stojącego obok nas i mówiącego do nas.

Funkcja SmartSound w Jabra Elite 85H analizuje dźwięki otoczenia, rejestrowane przez cztery z ośmiu mikrofonów zamontowanych w muszlach. W ten sposób wybiera najbardziej odpowiedni do sytuacji profil i włącza lub wyłącza aktywną redukcję szumów, lub HearThrough.

Czas pracy na baterii

Bez włączonej aktywnej redukcji szumów udało mi się uzyskać czas pracy na baterii 38 godzin, co jest świetnym wynikiem. I to na jednym ładowaniu z włączonym ANC. To robi wrażenie. Quickcharge już po 15 minutach ładowania daje nam możliwość słuchania muzyki przez 5 godzin.

Jakość dźwięku i rozmów

Jakość odtwarzanego dźwięku to najważniejsze w tego typu urządzeniach. Jeśli chodzi o Jabra Elite 85H to bez ruszania suwaków w equalizerze, usłyszymy dość neutralny, zrównoważony dźwięk. Dzięki temu wykorzystamy słuchawki do słuchania przeróżnych gatunków muzycznych. W każdym wypadku sprawdzą się tak samo dobrze.

Instrumenty brzmią klarownie, żadne pasmo nie dominuje nad pozostałymi. Jeśli jednak zauważymy, że brakuje nam którejś z częstotliwości, możemy dostosować brzmienie do swoich upodobań poprzez pięciostopniowy equalizer. Jednym słowem słuchawki brzmią rewelacyjnie, a łączność bluetooth nie obniża w żaden sposób jakości dźwięku.

Jeśli chodzi o jakość przechwytywanego dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych to również Jabra przerosła moje oczekiwania i także tutaj spisuje się rewelacyjnie. Oprogramowanie headsetu świetnie redukuje szum otoczenia, uwydatniając głos rozmówcy. Głos brzmi naturalnie i przyjemnie dla ucha.

Pod względem jakości odtwarzanego dźwięku oraz przechwytywanych rozmów są to jedne z najlepszych dostępnych na rynku słuchawek bezprzewodowych, jakie miałam okazję dotąd używać.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Gadżety