NewsGadżety

Logitech MK295 Silent Wireless Combo – recenzja bezgłośnej klawiatury i myszki

W związku z tym, że obecna sytuacja zmusza wielu z nas do pracy w domu, komputer, klawiatura i myszka stają się nieodłącznym zestawem. Do tej pory korzystałam z klawiatur mechanicznych, jednak tym razem postanowiłam przerzucić się na Logitech MK 295 Silent Wireless Combo. To doskonała propozycja dla osób, które potrzebują taniej i dobrej klawiatury, która jest przy tym bardzo cicha.

 

Dość często pracuje w nocy, dlatego też głośna myszka czy klawiatura zakłócająca ciszę i spokój domowników nie jest u mnie dobrą opcją. Niestety do tej pory wykorzystywane przeze mnie akcesoria nie były zadowalające pod względem słyszalności. Szukałam alternatyw, aż  natrafiłam na Logitech MK295 Silent Wireless Combo  przy okazji premiery i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Cicha klawiatura i myszka od Logitech

Zestaw otrzymujemy w pistacjowym pudełku, a w jego skład wchodzą: klawiatura, mysz oraz nanoodbiornik pod port USB, za pomocą którego łączymy się z komputerem. Jeden wystarcza na sparowanie dwóch urządzeń zasilanymi bateriami, dzięki połączeniu bezprzewodowemu 2,4 GHz o zasięgu 10 metrów. Warto tu nadmienić, że w trakcie testowania nie miałam żadnych straconych połączeń czy też opóźnień. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie ma potrzeby instalowania sterowników, proces podłączenia odbywa się błyskawicznie.

 

Oba urządzenia wykorzystują technologię SilentTouch, a informację o tym możemy znaleźć zarówno na myszce, jak i klawiszu spacji klawiatury. To pozwala na eliminację ponad 90% hałasu przy pisaniu, jak i klikaniu. Co jest niezwykłym postępem względem poprzedniego modelu Logitech MK270.

Logitech MK295 Silent Wireless Combo – klawiatura

Jeśli chodzi o pracę z klawiaturą i myszką, to jest to najcichszy zestaw, jaki do tej pory miałam okazję przetestować. Przy tym prezentuje się niezwykle elegancko – dostępna jest w kolorze białym i czarnym. Ja zdecydowanie wolę ten drugi wariant. Klawisze są odpowiednio wyprofilowane, nie ma przypadku, że niechcący naciskam dwa naraz. Matowa powłoka chroni litery przed wycieraniem. Po ponad 1.5 miesiąca praktycznie codziennej pracy, nic nie uległo zniszczeniu i przetarciu. Klawiatura posiada także konstrukcję odporną na zalanie. Czyszczenie jej nie powinno sprawiać problemu. Posiada pięć gumek antypoślizgowych na spodzie, które zapobiegają jej przesuwaniu. Sprzęt ma też dwie solidne odchylane, gumowe nóżki, które zapewniają stabilność i pozwalają na ustawienie jej w dwóch różnych wysokościach. Po prawej stronie obudowy w górnej jej części znajduje się też wyłącznik, który pozwala zaoszczędzić baterię, w czasie gdy nie pracujemy na komputerze. Taki sam jest także w myszce.

Logitech MK295 Silent Wireless Combo – mysz

Pełnowymiarowa klawiatura wraz z klawiaturą numeryczną jest przeznaczona przede wszystkim do pracy w biurze, czy też home office. Jednak ze spokojem można na niej zagrać w prostsze tytuły. Myszka 1000 DPI sprawuje się również podczas gier świetnie. Klawiatura posiada także klawisze-skróty w górnej jej części. Dzięki nim możemy regulować głośność, uruchomić skrzynkę pocztową, kalkulator, otworzyć przeglądarkę  lub wprowadzić komputer w stan uśpienia.

Myszka posiada laserowy sensor i opływowy kształt, który dopasowuje się z łatwością do dłoni. Jest naprawdę niewielkich wymiarów, idealna do mniejszych kobiecych dłoni. Jej główną zaletą to oczywiście praktycznie niesłyszalna praca. Konstrukcja jest w połowie matowa, góra jest gładka i błyszcząca. Nie ma dodatkowych przycisków, jednak w tym przypadku nie potrzebujemy żadnych.

Klawiatura zasilana jest dwoma bateriami typu AAA, natomiast myszka jedną typu AA. Baterie dołączone są do zestawu. Cena za ten zestaw jest niewielka, a jakość pracy rewelacyjna.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News