Dlaczego warto korzystać z nocnika?

Zbliża się czas nauki korzystania z nocnika. Zapewne zastanawiasz się, dlaczego warto poświęcić czas na szkolenie syna w zakresie toalety. Istnieje wiele powodów, dla których rodzice powinni pomyśleć o uczeniu dziecka nocnika. Jednym z najważniejszych powodów jest to, że pomoże Twojemu dziecku kontrolować ruchy pęcherza i jelit. Dzięki temu będzie miał mniej wypadków w szkole, w domu lub podczas biegania z przyjaciółmi. Pomaga im również mieć większą kontrolę nad sobą, aby nie mieli wypadku, gdy przebywają w miejscu publicznym, takim jak restauracja lub biblioteka.

Znaczenie dobrej strategii

Znaczenie dobrej strategii polega na tym, że pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Pozwoli ci to być na bieżąco i nie zgubić się w tym procesie. Kiedy masz dobrą strategię, nie musisz zgadywać, ponieważ zostanie ona przygotowana z wyprzedzeniem.

Nocnik dla chłopca – jaki wybrać ?

Rynek jest bogaty we wszelkiego typu nocniki, zarówno te proste w wykonaniu, jak i interaktywne. Czy warto więc wydać trochę więcej i kupić coś bardziej wypasionego? Najlepsze rozwiązania są te najprostsze. Pamiętajmy, że nie jest to zabawka i nie musi mieć stu dźwięków. Dodatkowo takie gadżety potrafią nieźle wystraszyć malucha. Nocnik zazwyczaj używany w łazience, dlatego to na co warto zwrócić uwagę to, czy posiada antypoślizgowe stopki zwiększające bezpieczeństwo użytkowania.

Dobry nocnik – jaki?

Nocnik dla chłopca powinien być wyższy z przodu, posiadać coś na wzór ścianki między kolanami, po to by nie zalać podłogi. Ważne jest, aby kolana były wyżej niż bioderka, gdyż w tej pozycji oddaje się najłatwiej mocz oraz robi kupę. Mini sedesy raczej odrzućmy już na starcie.

Nocnik czy nakładka – co lepsze?

W zasadzie nie ma tu lepszego i gorszego, gdyż oba te przedmioty świetnie się sprawdzą, jednak na początek warto zacząć od nocnika. Jest mobilny, można go zabrać wszędzie i posłużyć się nim w razie potrzeby. Nawet w podróż, czy na spacer. Jeśli kupimy wkładkę należy pamiętać o podeście dla malucha, który nie powinien załatwiać swoich potrzeb, gdy jego nogi zwisają. Jest to niezalecana pozycja.

Od kiedy nocnik?

To już zależy od dziecka, jednak przeważnie około 18 miesiąca życia zaczynają one być gotowe do nauki odpieluchowania. Jednak warto nie rezygnować z niej od razu, przynajmniej nie w nocy, gdyż mogą niejednokrotnie zdarzyć się niemiłe niespodzianki. Najczęściej widzimy, kiedy mokra pielucha zaczyna dziecku przeszkadzać. Zazwyczaj woła ono o zmienię jej po każdym jednym zasiusianiu.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko