Giorgio Armani – Armani Code for women

Uwielbiam otaczać się pięknymi zapachami, mam ich u siebie coraz więcej. Dlatego też postanowiłam stworzyć cykl wpisów na blogu, w którym będę zapoznawać Was z moimi ulubieńcami. Tym razem są to perfumy Giorgio Armani – Code for Woman, które znajdziecie między innymi na stronie iperfumy.pl.

Giorgio Armani Code Woman to zapach stworzony wyłącznie dla osobliwej kobiety. Tak powabny i tajemniczy, niczym świeża letnia noc pełna gwiezdnego blasku i bajecznie wspaniałych chwil. Taki właśnie jest granatowy sen. Elegancja i powab, zmysłowość i mistyka. Oszałamiające esencje miodu i kwiatu pomarańczy z egzotycznym drogocennym drzewem oraz szczypta imbiru na dopełnienie.

Giorgio Armani – Code składowe zapachu

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: jaśmin, włoska pomarańcza, gorzka pomarańcza
Nuty serca: kwiat pomarańczy, jaśmin, imbir
Nuty bazy: miód, wanilia, drzewo sandałowe

Armani Code zaczyna się bardzo cytrusowo i świeżo, czego się raczej nie spodziewałam czytając opis po raz pierwszy. Soczysta pomarańcza, głównie gorzka, w połączeniu z imbirem wychodzą do przodu. Imbir lekko drapie, zachęcając do dalszej przychody z zapachem. To pierwsze wrażenie zostaje na skórze przez mniej więcej pół godziny a po tym następuje etap kolejny – matowa słodycz. Miód, który jest dość słodki, jednak nie przesycony i wciąż wyrafinowany. Nie wylewa się na nas ze słoika, wkrada się delikatnie.

Jeśli chodzi o trwałość zapachu to dla mnie jest ona bardzo dobra. Wyczuwam go na sobie przez cały dzień, a na ubraniach czuć go nawet po kilku dniach.

Zapach Armani Code nie należy do nowości, ba, jest na rynku już od 2006 roku. Jednak te perfumy są dla mnie ponadczasowe i należą do moich ulubionych. Nie jest to zapach codzienny, zwyczajny. Należy raczej do wyrafinowanych, idealny na formalne okazje, wieczorne imprezy. Jeśli jeszcze go nie znasz, czas nadrobić zaległości.