Jak zadbać porządek w domu alergika?

Życie z alergią wcale nie bywa proste. Na pewno wie to każdy z Was kto tego doświadczył. Tym bardziej jeśli jeden z domowników jest uczulony na roztocza. Podstawa to regularne i dokładne sprzątanie, w tym odkurzanie podłóg i dywanów. A jeśli chodzi o to ostatnie to częste odkurzanie wiąże się także z częstą zmianą worków, gdyż wiadome jest, że, aby sprzątanie było efektywne worek powinien być opróżniony.

Każdy z nas przecież zna  ten zapach, który jeszcze długo po odkurzaniu może unosić się w powietrzu. A wkroczenie do takiego pokoju osoby z alergią na roztocze, oznacza – kaszel ,kichanie i podrażnienie oczu. To wszystko to reakcje alergiczne. Ale jak to możliwe, skoro przecież właśnie alergenu chcieliśmy się pozbyć? To bardzo proste – większość odkurzaczy po wciągnięciu powietrza wraz z nieczystościami z odkurzanych powierzchni i przepuszczeniu go przez filtr, niestety, wyrzuca je z powrotem na zewnątrz. Wielokrotnie niedoskonałe, jednostopniowe systemy filtrowania, źle dobrane worki oraz nieszczelne obudowy naszego sprzętu powodują, że oddawane powietrze zawiera nadal drobiny kurzu i drobnoustrojów niebezpiecznych dla naszego zdrowia.
Dlatego też szukając odpowiednich worków do odkurzaczy, nie decyduję się na pierwsze lepsze. Staram się przeglądać oferty i być na bieżąco z nowościami. W ten sposób trafiłam na stronę worwo.com. Na której znalazłam bogatą ofertę worków do odkurzaczy. A co wyróżniło właśnie worki z oferty worwo.pro na tle innych tego typu produktów?
Otóż przy alergii bardzo ważna jest filtracja, a worki do odkurzacza posiadają mikrowłókna, które są 3 krotnie bardziej wydajne niż te w workach papierowych. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz zaawansowanych proces produkcji w porównaniu do produktów konkurencji zapewnia filtrację lepszą o 29%. Nowe worki Anti-Odour to linia worków do odkurzaczy przeznaczona właśnie dla alergików, właścicieli zwierząt oraz dla wszystkich osób wrażliwych na przykre zapachy towarzyszące odkurzaniu. Produkt wykonany jest z nowoczesnego, syntetycznego mikrowłókna, zawierającego aktywne związki cynku, przez co nie absorbuje wilgoci i nie przepuszcza żadnych zapachów. Dodatkowo neutralizują nieprzyjemne zapachy powstające wewnątrz worka a dzięki temu redukują objawy alergii oddechowej. Dla nas były wybawieniem jeśli chodzi o częste odkurzanie.
A Wy zmagacie się z jakąś alergią lub któryś z Waszych domowników zmaga się z nią? Czy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Jeśli tak to podzielcie się w komentarzach

68 KOMENTARZE

 1. Alergika w domu nie mam , bynajmniej ze stwierdzoną alergią, ale nikt z nas nie lubi kurzu. Lepsze worki do odkurzacza ? – jestem jak najbardziej na tak 🙂

 2. Odpowiednie worki są bardzo ważną kwestią szczególnie gdy jesteśmy alergikami, mnie wiele pyłków bardzo szkodzi i utrudnia oddychanie dlatego niemal w ogóle nie używam szczotki tylko wszystko wciągam odkurzaczem, który działa skuteczniej

 3. Odpowiednie worki są bardzo ważną kwestią szczególnie gdy jesteśmy alergikami, mnie wiele pyłków bardzo szkodzi i utrudnia oddychanie dlatego niemal w ogóle nie używam szczotki tylko wszystko wciągam odkurzaczem, który działa skuteczniej

 4. Czego ja nie robiła, żeby w jakikolwiek sposób móc pomóc dla mojego syna w jego cierpieniach przez alergię. Od 7 lat leczy się i ma czasem takie gwałtowne nawroty choroby – i dziś alergolog zdecydował że możemy się odczulać i tak też zrobimy. Co prawda, przed nami 5 lat intensywnych szczepień, ale nie zmienia to faktu, że worki o których wspomniałaś znikną z naszego domu. Kupuję je regularnie i jestem zadowolona z czystego powietrza w domu. Nie widzę już latającego kurzu 🙂

 5. Ani ja ani też nikt w rodzinie nie zmaga się z taką alergią więc nie zwracałam do tej pory na to zjawisko choć fakt kojarzę nieprzyjemny zapach po odkurzaniu i zwykle go po prostu neutralizowałam olejkami zapachowymi na filtr itp.

 6. Czego ja nie robiła, żeby w jakikolwiek sposób móc pomóc dla mojego syna w jego cierpieniach przez alergię. Od 7 lat leczy się i ma czasem takie gwałtowne nawroty choroby – i dziś alergolog zdecydował że możemy się odczulać i tak też zrobimy. Co prawda, przed nami 5 lat intensywnych szczepień, ale nie zmienia to faktu, że worki o których wspomniałaś znikną z naszego domu. Kupuję je regularnie i jestem zadowolona z czystego powietrza w domu. Nie widzę już latającego kurzu 🙂

 7. Ani ja ani też nikt w rodzinie nie zmaga się z taką alergią więc nie zwracałam do tej pory na to zjawisko choć fakt kojarzę nieprzyjemny zapach po odkurzaniu i zwykle go po prostu neutralizowałam olejkami zapachowymi na filtr itp.

 8. to ostatnie zdjęcie w ogóle mi nie pasuje. Alergicy powinni jak najmniej mieć w domu dywanów i wszystkiego co łapie kurze. Trzeba niestety mieć wszystko na uwadze. Jestem mamą i żoną alergików więc temat mi bardzo znany.

 9. to ostatnie zdjęcie w ogóle mi nie pasuje. Alergicy powinni jak najmniej mieć w domu dywanów i wszystkiego co łapie kurze. Trzeba niestety mieć wszystko na uwadze. Jestem mamą i żoną alergików więc temat mi bardzo znany.

 10. U mojej mamy całkiem niedawno wykryto alergie na kurz. Z pewnością polecę jej tą stronę z workami do odkurzaczy, bo sądząc po jej reakcji na zwykłe odkurzanie, te przez lata używane nie zdają egzaminu.

 11. U mojej mamy całkiem niedawno wykryto alergie na kurz. Z pewnością polecę jej tą stronę z workami do odkurzaczy, bo sądząc po jej reakcji na zwykłe odkurzanie, te przez lata używane nie zdają egzaminu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj