Pomysł na prezent dzień dziecka – książeczki

Jeśli nadal poszukujecie prezentu dla Waszych pociech to może przypadną Wam do gustu nowości wydawnicze z Wydawnictwa Olimp. Mam dla Was kilka ciekawych propozycji.
HOKUS-POKUS Zwierzaki w zasięgu wzroku 
Ciekawi cię, co ukryło się na rysunkach? Dzięki tej książeczce będziesz kolorować bez kredek i farb. Do zabawy wystarczy magiczny mazak i woda! Malujesz, odkrywasz, eksperymentujesz! Możesz Wielokrotnie wykonywać wesołe ćwiczenia i cieszyć się z odsłaniania tajemnic ukrytych na kartkach tej książeczki. To wesoła zabawa, a jednocześnie uzupełnienie edukacji dziecka.

 

 

Razem z książeczką maluch otrzymuje magiczny flamaster, który do namalowania przepięknych, kolorowych obrazków potrzebuje tylko wody. Dotykamy nim do kartki i już! powoli odkrywamy ilustrację ukrytą na stronie. Oprócz tego znajdziemy w książeczce strony z zagadkami. To co jest fajne, że można bawić się nią bez końca – gdy woda wyschnie, obrazek znika, a dziecko może malować od nowa!

 

 

 

Książeczki laminowane – Psy i ich gry, Księżniczki i ich entliczki, Owady i ich ślady

 

 

Seria laminowanych książeczek przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. To książeczki wielokrotnego użytku – wyposażone w laminowane strony oraz sucho ścieralny mazak. Zmywalny papier gwarantuje świetną zabawę, bo rysunek możemy ścierać i rysować od nowa. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Uniwersalna tematyka książeczek zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Zabawne rysunki owadów, ciuchci, robotów, lalek i kotów zachęcają do rysowania linii prostych, ukośnych, zygzaków i innych. Dziecko ćwiczy małą motorykę, trenuje uwagę i skupienie. W publikacji są również strony z ćwiczeniami rysunkowymi polegającymi na łączeniu kropek, rozwiązywaniu labiryntów i innych łamigłówek. Wiele radości dadzą maluchom dołączone naklejki oraz kolorowe śmieszne obrazki.
Twój pierwszy Kalendarz. Baw się, ucz, pamiętaj!
Niniejszy kalendarz zawiera wybór wielu świąt – typowych, nietypowych oraz okazjonalnych. Są wśród nich święta patriotyczne, związane z tradycjami rodzinnymi, przyrodnicze oraz skierowane bezpośrednio do dzieci.  Książeczka „Twój pierwszy kalendarz. Baw się, ucz, pamiętaj!” to okazja nie tylko do poznania niektórych świąt, lecz także historii ich powstania. Warto zwrócić uwagę na święta dedykowane zwierzętom, m.in. Światowy Dzień Kota, Dzień Kundelka, Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Obchodząc te uroczystości, rozwijamy empatię u maluchów, uwrażliwiamy na potrzeby zwierząt, przygotowujemy do życia w społeczeństwie.

 

 

 

 

 

 

 

Święta to również okazja do podkreślenia uroczystego charakteru dnia, w którym biorą udział również dzieci.  Przez działania o charakterze intelektualno-emocjonalnym wyzwalamy u dzieci wyobraźnię i poszerzamy słownictwo oraz ogólną wiedzę.  Atrakcją są kolorowe naklejki i gotowe szablony laurek.
Wzory i szlaczki dla najmłodszych ćwiczenia grafomotoryczne z kalką
 

 

Wzory i szlaczki to zbiór ćwiczeń manualnych o różnym stopniu trudności – usprawniających motorykę małą, wymagających precyzyjnych ruchów nadgarstka.  Zanim dziecko zacznie pisać literki i prawidłowo trzymać ołówek w dłoni, potrzebuje szeregu ćwiczeń usprawniających szybkość i precyzję ruchów.

 

 

 

 

W książeczce zaproponowane zostały m.in. ćwiczenia z zakresu: rysowania szlaczków literopodobnych przeznaczonych dla dzieci przygotowujących się do nauki pisania, wyrabiania umiejętności stopniowego przesuwania ręki zgodnie z kierunkiem pisania, doskonalenia koncentracji uwagi i usprawniania koordynacji wzrokowo-ruchowej.  Rysowanie i odwzorowywanie przez kalkę, zamalowywanie kredkami przestrzeni i łączenie linią ciągłą punktów – z tą książeczką dziecko udoskonali każdą z tych ważnych umiejętności.

86 KOMENTARZE

  1. Hokus pokus zwierzaki w zasiegu wzroku, i to bez farbek i kredek – wooooow – mielismy podobna ksiazeczke i dzieciątka me byly magicznym flamastrem zaskoczone. Bylo miliony pytan: a jak to mozliwe? Bez farbek czy kredek?! A do tego wielokrotnego uzytku ludzie jak to mozliwe? Musze miec i ja – swietna zabawa! Caly zestaw jest genialny – czytam i az kusi do zakupu.

  2. Hokus pokus zwierzaki w zasiegu wzroku, i to bez farbek i kredek – wooooow – mielismy podobna ksiazeczke i dzieciątka me byly magicznym flamastrem zaskoczone. Bylo miliony pytan: a jak to mozliwe? Bez farbek czy kredek?! A do tego wielokrotnego uzytku ludzie jak to mozliwe? Musze miec i ja – swietna zabawa! Caly zestaw jest genialny – czytam i az kusi do zakupu.

  3. Te z mazakiem na wodę bardzo mi się podobają. Mamy mate wodną, na której dziewczyny uwielbiają malować, więc i książeczki by im się spodobały.

  4. Te ścieralne książeczki są świetne. My mieliśmy wersję świąteczną w grudniu i mój trzylatek potrafił kilka godzin nad nią spędzać i mu się nie nudziła. Tylko podchodził i się chwalił, jak udało mu się dobrze zrobić.

  5. Te ścieralne książeczki są świetne. My mieliśmy wersję świąteczną w grudniu i mój trzylatek potrafił kilka godzin nad nią spędzać i mu się nie nudziła. Tylko podchodził i się chwalił, jak udało mu się dobrze zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj