Sposób na zimową szarówkę – Na lody! Egmont

Bardzo lubimy wspólne rodzinne, spędzanie czasu. Oczywiście spędzamy go na zabawie – malujemy, tańczymy, śpiewamy, gramy w gry ;-). Dziś pokaże Wam jedną z gier którą mieliśmy okazję ostatnio poznać – Na lody! od Wydawnictwa Egmont. Gra z serii „dobra gra w dobrej cenie”.
W pudełku z grą znajdujemy okrągłe żetony, kafelki z obrazkami, kostkę oraz instrukcję. Kafelki i żetony należy „wyłamać” z tekturowych stron – Julka zajęła się tym osobiście.

 

 

Grę zaczynamy od rozłożenia 15 kafelków, obojętnie którą stroną do góry. Są to nasze zamówienia. Obok nich układamy żetony, odwrócone obrazkiem do dołu.

 

Zaczynamy od wylosowania po 6 żetonów do naszych zamówień (kafelków). Następnie rzucamy kostką – liczba oczek wskaże nam ile porcji danego deseru trzeba przygotować. Przystępujemy do realizacji zamówienia.

 

 

 

Odkrywamy wylosowany żeton zamówienia (tutaj donat), następnie odwracamy dwa kafelki z naszych rozłożonych deserów. Liczba porcji przygotowywanego deseru (ilość donatów na kafelkach) powinna być taka jak na kostce (tu wyrzuciliśmy 4 oczka a więc nasze kafelki to dwa po dwa donaty). Udało się realizować zamówienie, gdyż mamy nasze porcje skompletowane. Możemy odłożyć żeton i kafelki do pudełka. Gdyby zdążyło się tak, że ilość donatów widocznych na odkrytych kafelkach przewyższałaby liczbę oczek, zamówienie nie jest zrealizowane, a my pozostajemy z żetonem.

 

 

 

Jest to bardzo prosta gra logiczna, idealna dla dzieci już w wieku przedszkolnym. Uczy spostrzegawczości, liczenia, zapamiętywania (odkrywanie to takie mini memory) oraz rozpoznawania kształtów. Mamy tu naukę połączoną z zabawą, co jest duetem idealnym.

82 KOMENTARZE

  1. Moj syn uwielbia planszówki juz od najmłodszych lat. Ta ma fajną tematyke idealna dla mojej córki. Mysle ze za jakies pół roku zaoptrzymy sie w tą pozycję, bo na razie jest jeszcze za mała.

  2. Super pomysł na zabicie nudy. My również często gramy w gry, w karty, rysujemy czy śpiewamy. Gra jest świetna, wydaje mi się że Zosię by zaciekawiła😊

  3. Moj syn uwielbia planszówki juz od najmłodszych lat. Ta ma fajną tematyke idealna dla mojej córki. Mysle ze za jakies pół roku zaoptrzymy sie w tą pozycję, bo na razie jest jeszcze za mała.

  4. Super pomysł na zabicie nudy. My również często gramy w gry, w karty, rysujemy czy śpiewamy. Gra jest świetna, wydaje mi się że Zosię by zaciekawiła😊

  5. zapowiada się bardzo fajnie ! ja mam sporo gier, ale córka jeszcze za mała na połowę, ale się już nie mogę doczekać aż zaczniemy w nie grać 😀 . tej gry nie znam.

  6. zapowiada się bardzo fajnie ! ja mam sporo gier, ale córka jeszcze za mała na połowę, ale się już nie mogę doczekać aż zaczniemy w nie grać 😀 . tej gry nie znam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj