Squla – nauka poprzez zabawę

Będąc rodzicem, szukamy dla naszych dzieci różnej formy rozrywki, stawiając przy tym przede wszystkim na ich rozwój, a także edukację. Dlatego też, gdy natrafiłam na platformę Squla , wydała mi się ona niezwykle interesująca, tym bardziej, że jej założeniem jest wspieranie nauki poprzez zabawę.
Czyż może być lepsze połączenie? Oczywiście, że nie. Squla doskonale wykorzystuje pociąg i fascynację elektroniką już u najmłodszych dzieci. Jeśli myślicie, że Wasze dzieci są jeszcze na to za małe i ich to nie dotyczy, jesteście w błędzie. Żyjemy w czasach, w których dzieci są wręcz atakowane nowoczesnymi technologiami i wiele z nich, zdecydowanie chętniej uczy się z urządzeń elektronicznych, niż ze standardowych książek.
https://df6ygc0muesl9.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/08/homepage1.jpg
Platforma Squla przychodzi z pomocą, gdyż znajduje się na niej prawie 50 000 zadań ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klas 1 – 6, a także duża baza quizów, gier i filmów edukacyjnych skierowanych do przedszkolaków.
Zadanie Squla jest proste. Przede wszystkim uczyć nasze pociechy poprzez zabawę, wykorzystując przy tym ekran komputera, telefonu lub tabletu. Wszystkie gry i zadania, znajdujące się na platformie cechuje duże podłoże edukacyjne. Oczywiście przygotowano jej również zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej i cały czas są na bieżąco aktualizowane. Nie wiem nawet czy nie lepiej niż z podręcznikami, gdyż tutaj mamy cały czas bieżącą wiedzę.
Na platformie każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czekają zadania z poziomu przedszkolaka. Mogą oni układać puzzle, odpowiadać na pytania – nie muszą nawet umieć czytać, gdyż zadania są czytane przez lektora z możliwością ich powtórzenia.
Czy jest bezpieczna? Tak, jest wolna od reklam, przygotowana przez grupę pedagogów i edukatorów. Oprócz tego, my rodzice, mamy ciągłą kontrolę nad postępami naszego dziecka. Squla oferuje konto rodzicielskie, dzięki któremu możemy nagradzać dzieci pochwałami, oraz sprawdzać raporty z tygodniowymi postępami dziecka. Jest to idealne połączenie przyswajania wiedzy poprzez zabawę, to gwarancja rozwoju i braku nudy.

82 KOMENTARZE

 1. Ta platforma towarzyszy nam już jakiś czas i syn uwielbia rozwiązywać tam zadania. Uczy się podczas zabawy, więc nie jest przykry obowiązek a wspaniała zabawa. Polecam wszystkim rodzicom i ich dzieciakom.

 2. Ta platforma towarzyszy nam już jakiś czas i syn uwielbia rozwiązywać tam zadania. Uczy się podczas zabawy, więc nie jest przykry obowiązek a wspaniała zabawa. Polecam wszystkim rodzicom i ich dzieciakom.

 3. Zaglądałam na platformę, ale to puki co nie dla Nas. Moje dzieci nie mają tabletów i jeszcze długo ich nie dostaną. Wolimy standardową naukę w książkach. 🙂

 4. ciesze sie, ze jest coraz glosniej o tej stronie. Probowalismy juz przez bodajze 3 miesiace (a bylo to 2 lata temu). Przed nami olimpiada matematyczna w marcu. mojego "studenta" wytypowala Pani. musimy perfekcyjnie nauczyc sie m.in. tabliczki mnozenia. Nie chce wywierac parcia i presji na moim synku, ale podczas ferii moglibysmy sie i pobawic i pouczyc. bylaby to fajna forma na powtarzanie materialu w ramach. plus pocwiczymy dzielenie.

 5. Zaglądałam na platformę, ale to puki co nie dla Nas. Moje dzieci nie mają tabletów i jeszcze długo ich nie dostaną. Wolimy standardową naukę w książkach. 🙂

 6. Dużo dobrego słyszałam o tej platformie i sama z ciekawości zerknęłam jak się prezentuje. Super sprawa dla maluszka, gdyż od razu zachęca do nauki. Wiele ciekawych postaci, to jak bardzo kolorowa jest ta strona, sprawi, że dziecko będzie chłonęło wiedzę 🙂

 7. ciesze sie, ze jest coraz glosniej o tej stronie. Probowalismy juz przez bodajze 3 miesiace (a bylo to 2 lata temu). Przed nami olimpiada matematyczna w marcu. mojego "studenta" wytypowala Pani. musimy perfekcyjnie nauczyc sie m.in. tabliczki mnozenia. Nie chce wywierac parcia i presji na moim synku, ale podczas ferii moglibysmy sie i pobawic i pouczyc. bylaby to fajna forma na powtarzanie materialu w ramach. plus pocwiczymy dzielenie.

 8. Dużo dobrego słyszałam o tej platformie i sama z ciekawości zerknęłam jak się prezentuje. Super sprawa dla maluszka, gdyż od razu zachęca do nauki. Wiele ciekawych postaci, to jak bardzo kolorowa jest ta strona, sprawi, że dziecko będzie chłonęło wiedzę 🙂

 9. Słyszałam o tej platformie i uważam, że każde dziecko powinno mieć do niej dostęp. Nauka przez zabawę to najlepsze co może być, bo nie zraża dzieci do zdobywania nowej wiedzy, a wręcz przeciwnie – zachęca.

 10. Słyszałam o tej platformie i uważam, że każde dziecko powinno mieć do niej dostęp. Nauka przez zabawę to najlepsze co może być, bo nie zraża dzieci do zdobywania nowej wiedzy, a wręcz przeciwnie – zachęca.

 11. Czytałam o tym portalu wcześniej i według mnie jest dobrze zaprojektowany, nie tylko pod względem wizualnym ale też pedagogicznym. Nauka poprzez zabawę to najprzyjemniejsza forma przyswajania wiedzy, sama sprawdzałam na dzieciakach, które uczyłam i potwierdzam: daje super wyniki. Dobrze, że stworzono taki portal.

 12. Czytałam o tym portalu wcześniej i według mnie jest dobrze zaprojektowany, nie tylko pod względem wizualnym ale też pedagogicznym. Nauka poprzez zabawę to najprzyjemniejsza forma przyswajania wiedzy, sama sprawdzałam na dzieciakach, które uczyłam i potwierdzam: daje super wyniki. Dobrze, że stworzono taki portal.

 13. Ja korzystam z tej platformy z 2,5 letnim synkiem. Z większością zadań przedszkolnych daje sobie radę. Sądzę, że zamiast wydawać krocie na korepetycje warto wypróbować wpierw tę platformę.

 14. Ja korzystam z tej platformy z 2,5 letnim synkiem. Z większością zadań przedszkolnych daje sobie radę. Sądzę, że zamiast wydawać krocie na korepetycje warto wypróbować wpierw tę platformę.

 15. Coraz głośniej jest o tej platformie i ten fakt bardzo mnie cieszy!
  W dzisiejszym czasie rodzice są w ciągłym biegu i niestety coraz mniej czasu poświęcają dzieciom. Skutkuje to tym, że dzieci przesiadują przed komputerem grając w niebezpieczne gry. Wykupujac abonament dajemy dziecku możliwość nie tylko nauki, ale także gry poprzez naukę. Korzystanie z komputera jest całkowicie bezpieczne, dziecko i rodzice są zadowoleni, czego chcieć więcej😊

 16. Coraz głośniej jest o tej platformie i ten fakt bardzo mnie cieszy!
  W dzisiejszym czasie rodzice są w ciągłym biegu i niestety coraz mniej czasu poświęcają dzieciom. Skutkuje to tym, że dzieci przesiadują przed komputerem grając w niebezpieczne gry. Wykupujac abonament dajemy dziecku możliwość nie tylko nauki, ale także gry poprzez naukę. Korzystanie z komputera jest całkowicie bezpieczne, dziecko i rodzice są zadowoleni, czego chcieć więcej😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj