Bądź lepszym ojcem z Tato.Net

Pamiętajcie radość z dnia, w którym dowiedziałyście się, że zostaniecie mamami? Ja pamiętam to doskonale, i to, że zaraz obok radości i szczęścia pojawił się również wielki strach, przerażenie – jak to będzie i czy sobie poradzę? Czy będę dobrą matką? Te obawy mijały z dnia na dzień, gdy czułam jak rośnie we mnie maleństwo i wiedziałam, że nie ważne co będzie – ważne jest to, że z każdym dniem coraz bardziej je kocham. A teraz pomyślmy jak się z tym wszystkim czuje tata? Ma trochę bardziej utrudnione zadanie, gdyż musi zbudować więź i nie oszukujmy się, jest o te 9 miesięcy w tyle ;). Ale nie zostawimy go z tym sam na sam!

 

Otóż, w grudniu ruszyła ogólnopolska kampania społeczna inicjatywy Tato.Net, a ma ona za zadanie pomóc być lepszym ojcem dla swoich dzieci. Jak? Poprzez zaangażowanie ich w misję życiową jaką jest bycie aktywnym tatą. Przesłanie akcji jest proste i czytelne : „Zawsze można być lepszym ojcem”.
Jesteście ciekawi jak zacząć? Na początek proponuję lekturę E-booka „Wspólne odkrywanie świata” i tutaj mam dla Was niespodziankę! – można go bezpłatnie otrzymać po zapisaniu się do biuletynu Tato.Net na stronie lepszy.tato.net. Myślę, że warto, gdyż regularna cena e-booka to 14,99 zł.

Dlaczego Tato.Net ? Bo spełnia ona największe marzenie milionów dzieci, cierpiących na brak ojcowskiej troski. Wszystkie działania inicjatywy opierają się na wizji ojcostwa, które potrzebuje być odkryte na nowo. W ofercie są warszTaty dla ojców, serwis internetowy Tato.Net., Sieć Ojcowskich Klubów, konferencje, seminaria, i szkolenia skierowane do różnych odbiorców i podmiotów oraz liczne materiały edukacyjne dotyczące zagadnień ojcowskich.

Do inicjatywy Tato.Net przyłączyli się również inni znani ojcowie, tacy jak: Przemysław Babiarz, Michał Lorenc, Marek Kamiński, Radosław Pazura, Krzysztof Hołowczyc i Paweł Królikowski.

A Wy jak oceniacie taką akcję?

 

74 KOMENTARZE

 1. Pierwszy raz słyszę o takiej stronie, ale bardzo podoba mi się ta inicjatywa! 🙂 Każdy ojciec musi się jakoś do tej roli przygotować, aby być najlepszą wersją siebie dla swojej mniejszej kopii 🙂

 2. Pierwszy raz słyszę o takiej stronie, ale bardzo podoba mi się ta inicjatywa! 🙂 Każdy ojciec musi się jakoś do tej roli przygotować, aby być najlepszą wersją siebie dla swojej mniejszej kopii 🙂

 3. Taka akcja to bardzo dobry pomysł, wychowywanie się bez ojca, czy z ojcem, który nie zwraca uwagi nie jest niczym przyjemnym. Myślę, że dzięki temu każdy ojciec podejmie inicjatywę i stanie się bohaterem dla swojego dziecka

 4. Mężczyźni uczą się być ojcami, nam jest dużo łatwiej zbudować taką więź. Powinnyśmy ich wspierać i zachęcać do kontaktu z dzieckiem, bo żaden pan się nie przyzna, ale oni początkowo boją się własnych dzieci 😂 świetna akcja- tatuś nawiąże więź z dzieckiem, a my nie bedziemy tak sfrustrowane, że oni nie chcą zająć się potomstwem 😉 Brawo!

 5. Świetnie, że wymyślono taką inicjatywę! Myślę, że pomoże wielu mężczyznom, którzy mają stać się lub już są ojcami. Faceci boją się poprosić o pomoc czy poradę, więc taka inicjatywa jak najbardziej na plus.

 6. Taka akcja to bardzo dobry pomysł, wychowywanie się bez ojca, czy z ojcem, który nie zwraca uwagi nie jest niczym przyjemnym. Myślę, że dzięki temu każdy ojciec podejmie inicjatywę i stanie się bohaterem dla swojego dziecka

 7. Świetnie, że wymyślono taką inicjatywę! Myślę, że pomoże wielu mężczyznom, którzy mają stać się lub już są ojcami. Faceci boją się poprosić o pomoc czy poradę, więc taka inicjatywa jak najbardziej na plus.

 8. dwa razy bylam w ciazy. i za kazdym razem moj Ci on sie pytal: jak to jest nosic w brzuszku dziecko? Jakie to uczucie? jak to jest kiedy kopie?
  to jest nie do opisania. w przypadku nas, mam, powstaje głęboka więź już w ciąży. zaś tatusiowie często sa wrecz przerazeni sytuacja 🙂 swietna sprawa. sama z e-booka z checia skorzystam.

 9. dwa razy bylam w ciazy. i za kazdym razem moj Ci on sie pytal: jak to jest nosic w brzuszku dziecko? Jakie to uczucie? jak to jest kiedy kopie?
  to jest nie do opisania. w przypadku nas, mam, powstaje głęboka więź już w ciąży. zaś tatusiowie często sa wrecz przerazeni sytuacja 🙂 swietna sprawa. sama z e-booka z checia skorzystam.

 10. Pierwszy raz słyszę o tym, ale sądzę, że pomysł super. Zauważyłam, że wiele ojców zwala wszystko na matki (chodzi o opiekę), a dzieciom trzeba też taty, który będzie z nimi spędzał czas. Uważam, że każdy ojciec powinien przeczytać tego e-booka. Swojemu mężowi też go pokażę.

 11. nie słyszałam o takiej akcji. no mója córcia ojcem sie moze nacieszyc jedynie na weekendy, bo w tygodniu go nie ma, ale teraz bedzie cały tydzien i do pracy wraca dopiero 2 stycznia 😀 . z checia poczytam wiecej o tej akcji.

 12. Pierwszy raz słyszę o tym, ale sądzę, że pomysł super. Zauważyłam, że wiele ojców zwala wszystko na matki (chodzi o opiekę), a dzieciom trzeba też taty, który będzie z nimi spędzał czas. Uważam, że każdy ojciec powinien przeczytać tego e-booka. Swojemu mężowi też go pokażę.

 13. nie słyszałam o takiej akcji. no mója córcia ojcem sie moze nacieszyc jedynie na weekendy, bo w tygodniu go nie ma, ale teraz bedzie cały tydzien i do pracy wraca dopiero 2 stycznia 😀 . z checia poczytam wiecej o tej akcji.

 14. Myślę, że najpierw trzeba zacząć od tego czy ojciec chciałby w takim czymś uczestniczyć. Czasem po prostu pewne role przerastają niektórych ludzi. Jednak chciałabym wierzyć, że każdy przyszły ojciec (lub ten, który już nim jest) zrobi wszystko, by relacje z jego dzieckiem były jak najlepsze, a ta strona mu to jeszcze bardziej ułatwi 🙂

 15. Myślę, że najpierw trzeba zacząć od tego czy ojciec chciałby w takim czymś uczestniczyć. Czasem po prostu pewne role przerastają niektórych ludzi. Jednak chciałabym wierzyć, że każdy przyszły ojciec (lub ten, który już nim jest) zrobi wszystko, by relacje z jego dzieckiem były jak najlepsze, a ta strona mu to jeszcze bardziej ułatwi 🙂

 16. Bardzo fajna inicjatywa. Tatusiowie w końcu mają swoje miejsce w sieci. Na pewno taka inicjatywa zainspiruje nie jednego pana do bycia fajnym tatą.

 17. Bardzo fajna inicjatywa. Tatusiowie w końcu mają swoje miejsce w sieci. Na pewno taka inicjatywa zainspiruje nie jednego pana do bycia fajnym tatą.

 18. Muszę Ci powiedzieć… Ze uważam, że takie akcje są potrzebne. U nas np. Krystian ma problem z kontaktem z naszą 3 letnia córka. Pp prostu jej chyba nie rozumie, zaś z synkiem szybko nawiązał fajne relacje po mimo tego, że jest mały, ale ja jako matka chciałabym by miał dobre relacje z obojgiem dzieci. Nie wiem jak namówić do tego męża, ale muszę to zrobić. A dzięki właśnie takim e-bookom myślę że będzie łatwiej mi go wdrażać w temat. Świetny post kochana 🙂

 19. Muszę Ci powiedzieć… Ze uważam, że takie akcje są potrzebne. U nas np. Krystian ma problem z kontaktem z naszą 3 letnia córka. Pp prostu jej chyba nie rozumie, zaś z synkiem szybko nawiązał fajne relacje po mimo tego, że jest mały, ale ja jako matka chciałabym by miał dobre relacje z obojgiem dzieci. Nie wiem jak namówić do tego męża, ale muszę to zrobić. A dzięki właśnie takim e-bookom myślę że będzie łatwiej mi go wdrażać w temat. Świetny post kochana 🙂

 20. W sumie mam mieszane odczucia jeśli chodzi o tego typu akcję. Jeśli faktycznie taka forma przynosi pozytywny skutek w relacjach ojca z dziećmi, to myślę że warto je nagłaśniać i brać w nich udział. Mój mąż ma bardzo dobre relacje z dziećmi

 21. W sumie mam mieszane odczucia jeśli chodzi o tego typu akcję. Jeśli faktycznie taka forma przynosi pozytywny skutek w relacjach ojca z dziećmi, to myślę że warto je nagłaśniać i brać w nich udział. Mój mąż ma bardzo dobre relacje z dziećmi

 22. Super! w końcu coś dla ojców! Masz racje, im ciężej jest wejść w ta rolę ojca, więc jestem za tego typu inicjatywą społeczną. Skoro istnieje wiele portali typowo dla matek, to dlaczego nie stworzyć czegoś takiego dla ojców?:) Brawa dla pomysłodawców:)

 23. Super! w końcu coś dla ojców! Masz racje, im ciężej jest wejść w ta rolę ojca, więc jestem za tego typu inicjatywą społeczną. Skoro istnieje wiele portali typowo dla matek, to dlaczego nie stworzyć czegoś takiego dla ojców?:) Brawa dla pomysłodawców:)

 24. Mężczyźni uczą się być ojcami, nam jest dużo łatwiej zbudować taką więź. Powinnyśmy ich wspierać i zachęcać do kontaktu z dzieckiem, bo żaden pan się nie przyzna, ale oni początkowo boją się własnych dzieci 😂 świetna akcja- tatuś nawiąże więź z dzieckiem, a my nie bedziemy tak sfrustrowane, że oni nie chcą zająć się potomstwem 😉 Brawo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj