Przygotowania do ślubu oznaczają wiele obowiązków – warto je sobie zanotować, aby o niczym nie zapomnieć. A przede wszystkim – o obrączkach. Ich wybór to jedna z najważniejszych decyzji, jaką przyszli małżonkowie muszą podjąć.

Obrączki ślubne – nie tylko ozdoba

Obrączki to przede wszystkim symbol miłości i wierności, nie tylko biżuteryjna ozdoba, dlatego ich wybór jest jedną z kluczowych decyzji małżonków. Dostępne są w różnych stylach i mogą być wykonane z różnych materiałów. Zgodnie z zamiarem wybiera się je na całe życie, dlatego ich design musi się podobać – najpopularniejsze są obrączki złote i srebrne, o klasycznej formie.

Obrączki złote czy srebrne? Wybór kruszcu

Duże znaczenie ma również kruszec – największą popularność mają obrączki złote (również w kolorze białego lub różowego złota) i srebrne, ale wybór jest większy. Można też wybrać model z platyny lub tytanu. Zwykle kierujemy się jakością, wymaganiami materiału co do pielęgnacji, a także kolorem.

Obrączki złote to klasyczny wybór – taka barwa metalu jest najbardziej uniwersalna. Zwykle jest to żółte złoto o próbie 0,585 – klasyczny wygląd i trwałość to ich główne zalety. Zwolennicy minimalizmu i jakości wybierają białe złoto, o większej renomie niż srebro, a panie kierujące się aktualnymi trendami stawiają na odcień różu lub obrączki dwukolorowe, o intrygującym designie.

Trendy a upodobania

Gust się zmienia i to, co uważamy dzisiaj za idealne, za pięć lub tym bardziej piętnaście lat może stracić urok. Z tego też powodu wybór obrączek spędza sen z powiek wielu narzeczonym parom. Warto wziąć to pod uwagę i nie ulegać chwilowej modzie – trendy przemijają równie szybko, jak nadchodzą, a obrączkę nosi się zwykle przez całe życie.

Wybór stylu

Najważniejszy jest wybór stylu, ich dopasowanie do zestawów, jakie nosimy na co dzień. Część osób zawsze dba o elegancję i klasę, drudzy preferują casual, a inni noszą się na sportowo. Obrączki – złote czy srebrne – muszą być skrojone na miarę potrzeb.

Minimalistki i miłośniczki klasyki wybiorą proste formy, panie o romantycznej duszy zachwycą się delikatnymi zdobieniami w postaci kamieni szlachetnych, a panie lubiące odważne połączenia i śledzące modowe trendy będą szukały mimo wszystko modelu o oryginalnym wzornictwie.

Obrączki a pierścionek zaręczynowy

Można też wybrać obrączkę w podobnym stylu, co pierścionek zaręczynowy – będzie to duże ułatwienie dla osób niezdecydowanych. Wybrane modele mają specjalny profil, aby odpowiednio łączył się z obrączką. Taki zestaw będzie idealnie ze sobą współgrał, jeśli chcesz nosić zarówno pierścionek, jak i obrączkę.

Rozmiar obrączek

Wzór to nie wszystko – kluczowe znaczenie ma też rozmiar obrączek. Jest to biżuteria noszona na co dzień, dlatego wymaga idealnego dopasowania. Będzie towarzyszyła o każdej porze roku, podczas uprawiania sportów, w pracy, na wakacjach itd. – trzeba idealnie określić rozmiar, aby jej nie zgubić. Warto wykonać kilka razy przymiarkę, aby zyskać 100 proc. pewność. Niektórzy, głównie panowie, wolą ją nosić na szyi, na delikatnym łańcuszku.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Moda

You may also like