GadżetyNews

Navitel R200 NV – recenzja

 Wideorejestratory samochodowe stały się ostatnio dość popularne i nic dziwnego, gdyż stanowią one dobre zabezpieczenie w razie wypadku czy innych zdarzeń drogowych. W czasie kolizji z łatwością odtworzymy materiał video nagrany na kamerce i znajdziemy sprawcę. Sama dość długo zastanawiałam się nad kupnem wideorejestratora. Ostatecznie postanowiłam przetestować dwie wersje od Navitel. Dziś prezentuje Wam jedną z nich – Navitel R200 NV.

Kilka zdań o specyfikacji Navitel R200 NV

Kamerka ma wysoką jakość nagrywania w nocy, gdyż została wyposażona w zaawansowany sensor GC2053 oraz 4-warstwowe szkło soczewki. Dzięki temu jakość nagrań pozostaje wysoka nawet przy słabym oświetleniu. Urządzenie nagrywa w jakości Full HD (1920×1080), 30 kl./s. Dzięki zastosowaniu szerokątnego obiektywu widzimy nie tylko swój pas ruchu, ale również pobocze, a także sąsiednie pasy.

Warto również wspomnieć o tym, że kamerka jest przydatna nie tylko podczas jazdy. Świetnie sprawdzi się także, na parkingu. Wystarczy, że jest podłączona do zasilania, wtedy automatycznie nagrywa tuż po włączeniu zapłonu. Dzięki zastosowanemu trybowi parkowania NAVITEL R200 NV jest w stanie wychwycić drganie i zacznie nagrywać, nawet kiedy samochód jest zaparkowany, nie ma w środku kierowcy, a urządzenie jest wyłączone.

Użytkowanie Navitel R200 NV

Kamerka samochodowa Navitel posiada uchwyt przyssawkowy wraz z systemem szybkiego montażu. To ważne, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie szybko ją zdemontować, gdy pozostawiamy nasze auto na przykład na noc na niestrzeżonym parkingu. Wystarczy kamerkę odpiąć i schować do środka i nie jesteśmy już narażeni na jej kradzież.

Po zamontowaniu wideorejestratora możemy przejść do jego obsługi. Mamy tu 6 przycisków: power, “M” (od “Mode”), Menu, Ok, strzałki w górę oraz strzałki w dół. Przycisk Mode pozwala na wybranie trybu pracy kamery. Wyróżniamy trzy tryby: kamera, aparat i odtwarzanie. Obsługa jest prosta i naprawdę intuicyjna. Nagrywanie odbywa się w pętli. W zależności od ustawień będzie to 1 minuta, 3 minuty, 5 minut. Kończąc jedno nagranie, automatycznie zaczyna nagrywać się kolejny plik. Nagranie możemy zabezpieczyć manualnie, lub też zrobi się to automatycznie po wykryciu wstrząsu na przykład po uderzeniu.

Jakość nagrań Navitel R200 NV

Jeśli chodzi o jakość nagrań, to w przypadku wideorejestratora Navitel R200 NV jest ona w pełni adekwatna do ceny, jaką idzie nam zapłacić za to urządzenie. W tym momencie to około 160 zł i jest ona w pełni adekwatna. Oczywiście można się zawsze przyczepić, jednak ja nie mam zbytnich zastrzeżeń, gdyż ze spokojem możemy odczytać tablice rejestracyjne auta w dzień. Jeśli chodzi o tą czynność w godzinach wieczornych, to niestety może być z tym bardzo ciężko. Radzi sobie także z jazdą po nierównej nawierzchni, a same nagrania są całkiem przyjemne dla oka. Mimo wszystko kamera spełnia swoją rolę, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jesteśmy ze spokojem w stanie przeanalizować sytuację, do jakiej doszło nadrodzę i w razie kłopotów mieć dowód stanowiący na naszą korzyść.

Oczywiście w czasie podróży na przykład za granicę przyda się Wam także, oprócz kamerki, znajomość języków obcych. Dlatego warto mieć przy sobie słownik bądź skorzystać z tłumacza online. Znajdziecie go pod linkiem tłumacz głosowy Muama Enence.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Gadżety