LifestyleNewsPorady

Wczasy last minute na koniec roku. Gdzie warto pojechać na egzotyczny urlop?

Artykuł sponsorowany

Błogi relaks na plażach z białym piaskiem, tropikalny klimat, palmy kokosowe i ciepłe morze z rafą koralową – takie wakacje to marzenie wielu podróżników. Trzeba wiedzieć, że zima to świetny moment na znalezienie oferty takich egzotycznych wczasów last minute w przystępnej cenie. Warto więc spakować walizki na ostatnią chwilę i upolować najlepszą okazję. Wyjechać można np. do Meksyku, na Kubę czy do Tajlandii.

Zimowe wakacje last minute pod palmami

Gwarantowana pogoda o każdej porze roku, tropikalna roślinność, aromatyczna kuchnia i zapierające dech w piersiach widoki, to tylko kilka zalet egzotycznych wczasów. Zimą doskonałe warunki do plażowania i wypoczynku można znaleźć na gorącej Kubie, w Meksyku czy w Tajlandii. Wakacje last minute w tych częściach świata oferuje np. R.pl: https://r.pl/last-minute.

Wczasy w rytmie rumby na Kubie

Na wczasy last minute zimą można wybrać się na Karaiby, na jedyną w swoim rodzaju Kubę. Wyspa przyciąga niepowtarzalnym klimatem, bogatą historią, smakiem rumu i cygar, a także rajskimi warunkami do wypoczynku. Przez cały rok temperatura powietrza ma tu średnio 30 stopni Celsjusza, co stwarza idealne warunki do opalania pod palmami i kąpieli w ciepłym morzu.

Oferty wakacji last minute na Kubie obejmują np. wypoczynek w luksusowych hotelach w kurorcie Varadero. Ten region wyspy słynie z pięknych plaż z drobnym piaskiem i krystalicznie czystym morzem. Panują tu świetne warunki do uprawiania sportów wodnych czy nurkowania, bo woda skrywa kolorową rafę koralową. Będąc na Kubie, warto też wybrać się na wycieczkę do Havany, miasta, które zatrzymało się w czasie. Klimatyczne uliczki i historyczne, kolonialne zabudowania z pewnością zrobią niezwykłe wrażenie.

Meksyk – rajskie widoki i tajemnice Majów

Na egzotyczne wakacje last minute można wyjechać także do Meksyku. Takie wczasy to świetna okazja do relaksu z prawdziwego zdarzenia, a także do zwiedzania i poznawania bogatej i barwnej kultury kraju. Wakacyjne kurorty Meksyku, jak np. Cancun przyciągają najpiękniejszymi plażami, ciepłym turkusowym morzem z rafami koralowymi i wieloma restauracjami, w których można smakować specjałów kuchni meksykańskiej.

Wczasy w Meksyku warto także połączyć ze zwiedzaniem i bliżej poznać historię kraju i ludów prekolumbijskich. W rejonie Cancun znajdują się ruiny El Rey Ruins, które skrywają tajemnice legendarnych Majów. Nie można także pominąć Chichen Itza, starożytnej stolicy, gdzie można podziwiać imponujące budowle np. Świątynię Wojowników. Wielu wrażeń dostarczą także wycieczki na rajskie wyspy, połączone z nurkowaniem i podziwianiem rafy koralowej, a także wyjazd do Xcaret, najbardziej znanego parku rozrywki w Meksyku.

Wakacje last minute w Tajlandii

Na jeszcze inne atrakcje można liczyć na wczasach w Tajlandii, w której gorący klimat dopisuje przez cały rok. Wybierając wakacje na ostatnią chwilę, można wyjechać m.in. na jedną z rajskich wysp lub na imprezowe wybrzeże Azji, w słynnym regionie Pattaya. Tajlandia to z jednej strony świetne warunki do wypoczynku, luksusowe hotele i doskonała kuchnia, a z drugiej niesamowita kultura, buddyjskie świątynie i bujna, tropikalna roślinność.

W Tajlandii odnajdzie się każdy turysta. Dzieci mogą bawić się w licznych parkach rozrywki i podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt w ogrodach zoologicznych, a także w imponującym oceanarium. Z kolei, gratką dla dorosłych jest nurkowanie i oglądanie rafy koralowej. Wieczorem nie można pominąć wizyty na lokalnym, nocnym targu, gdzie trzeba spróbować doskonałej tajskiej kuchni ulicznej. Warto także skorzystać z wycieczek na rajskie wyspy czy do słynnego Bangkoku. Stolica Tajlandii przyciąga intensywnym życiem nocnym i niezliczoną ilością zabytków, takich jak: Świątynia Leżącego Buddy oraz Wielki Pałac Królewski.

Więcej informacji o egzotycznych wakacjach last minute można znaleźć na R.pl

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle