GadżetyModaNews

Jak wybrać dobry zegarek?

Jeśli stoimy przed kupnem odpowiedniego zegarka to należy postawić sobie kilka pytań, które na pewno pomogą nam w tym wyborze. Rynek zegarków jest przeogromny a błądzenie między modelami mija się z celem. Warto więc zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

Do czego jest ci potrzebny zegarek?

Dość częstym powodem, dla którego kupujemy zegarek jest fakt, iż nasz uległ uszkodzeniu bądź zwyczajnie go zgubiliśmy. Gdy pada pytanie do czego jest nam potrzebny zegarek? Zazwyczaj nasza odpowiedź brzmi do wszystkiego. Dzieje się tak, gdyż samo określenie jego funkcji jest dość kłopotliwe, jednak od czegoś trzeba zacząć. Czy jeden zegarek sprawdzi się w każdej sytuacji? Niestety, ale niekoniecznie. Warto wybrać priorytety i pomyśleć o pracy, którą wykonujemy, określić styl ubioru jaki preferujemy. Kierujmy się także upodobaniami, gdyż niektórym może przeszkadzać np. skórzany pasek.

Jeśli zegarek ma posłużyć do konkretnego celu, wtedy wybór jest zdecydowanie prostszy – sportowy, przystosowany do ekstremalnych warunków lub elegancki na szczególne okazje. Zadajmy sobie pytanie jaki jest cel zakupu, czy ważna jest wodoszczelność i wytrzymałość. Jaki ma posiadać pasek. Czy zegarek będzie noszony na co dzień. Szukanie modelu, gdy zależy nam nie tylko na wyglądzie wizualnym może być dość żmudne. Dlatego warto określić przeznaczenie przedmiotu.

Jaki rodzaj mechanizmu wybrać?

Ten temat wymaga nieco głębszego zaangażowania. Warto rozważyć tu wady i zalety każdego z mechanizmu. Większość z nas kupuje zegarki kwarcowe lub mechaniczne, jednak na tym się nie kończy. Można tu także zdecydować się na zegarki zasilane baterią, ta opcja jest tańsza od zegarków o naciągu manualnym czy automatycznym. Wiąże się to jednak z wymianą baterii. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto zainwestować w automat napędzany ruchem zegarka. Alternatywą jest także zasilanie kinetyczne, gdzie mamy akumulator ładowany za pomocą rotoru. To jedna z wygodniejszych opcji. Ogromny wybór znajdziemy przeglądając ofertę zegarki orient.

Czy przy wyborze zegarka kierować się jego estetyką?

Jak najbardziej tak. Tym bardziej, jeśli już mamy określony cel jego przeznaczenia i znamy nasze możliwości finansowe. Najważniejsze to zaufać własnemu gustowi, gdyż to my mamy mieć największą satysfakcję z niego pod każdym względem. Oglądając konkretne modele zwróćmy uwagę na wielkość koperty. Zbyt mała nie wygląda dobrze na dużym nadgarstku, a duża może wyglądać nieciekawie. Rozważmy to przed ostatecznym zakupem.

 

 

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Gadżety