DzieckoGadżetyNews

Vtech niania elektroniczna VM5261 z kamerą

Oczywiście niania elektroniczna nie jest niezbędna dla każdego i raczej nie zalicza się tego urządzenia do produktów pierwszej potrzeby. Jednak jest wiele sytuacji, w których taki sprzęt daje spokój ducha matce, gdyż na bieżąco może nadzorować co się dzieje w pokoju dziecka podczas, gdy śpi czy bawi się. Tym bardziej jeśli mieszkamy w dużym mieszkaniu, bądź jak w moim przypadku w domku z ogródkiem, taki duży metraż sprawia, że niania elektroniczna staje się naprawdę bardzo przydatna.

Na rynku mamy wiele dostępnych tego typu urządzeń. Różny jest także przedział cenowy, który zależy od ilości dodatkowych funkcji jakie posiada taka niania elektroniczna. Możemy wybrać modele mające monitor oddechu, głośnik czy też kamerkę. Ja na początku kupiłam tradycyjny model najprostszy, który miał odsłuch tego co się dzieje u dziecka, jednak z biegiem czasu zainwestowałam w Vtech nianie elektroniczną VM5261 z kamerą.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną i funkcję to :

  • posiada 5 calowy ekran
  • kamerą możemy sterować (góra, dół, boki) za pomocą panelu przy wyświetlaczu, co daje możliwość przesunięcia jej i ustawienia w ten sposób by dziecko było dobrze widoczne nawet jeśli zmieni pozycję na łóżku
  • posiada zoom, czyli przybliżenie wyświetlanego obrazu
  • mamy do wyboru włączenie melodyjki lub kołysanki (aż 9 możliwości)
  • na wyświetlaczu widzimy temperaturę pomieszczenia, w którym znajduje się kamera
  • zasięg kamery to 300m
  • posiada tryb nocny, który przełącza się automatycznie
  • niania posiada alarm oraz wibracje
  • w zestawie jest uchwyt, dzięki któremu możemy powiesić kamerę na ścianie.

Niania elektroniczna czy warto?

Tak jak pisałam poprzednio, niania elektroniczna być może nie należy do przedmiotów pierwszej potrzeby w przypadku kompletowania wyprawki dla dziecka. Jednak w tym momencie nie wyobrażam sobie bym mogła jej nie mieć w domu. Niani używam szczególnie w nocy, gdy już położę córkę spać. Daje mi ona spory komfort i poczucie bezpieczeństwa, w takim sensie, że wiem, gdy dziecko się przebudzi. Dzięki temu, że niania posiada tryb nocny widzę nawet, gdy przewraca się podczas snu na drugi bok.

Zasięg niani elektronicznej Vtech to, aż 300m, co w moim przypadku również jest przydatne. Mam spory ogródek i często potrzebuje do niego wyjść w czasie, gdy dziecko bawi się w domu. Dzięki temu, że mam podgląd co dzieje się podczas mojej nieobecności, nie muszę martwić się, że córka jest bez nadzoru. Dodatkowe funkcje w postaci wbudowanego mikrofonu pozwalają mi mieć z nią ciągły kontakt i w przypadku kryzysu powiedzieć, że już do niej idę. Polecam zakup niani elektronicznej każdej mamie, gdyż daje ona spory komfort psychiczny i jest fajnym udogodnieniem.

 

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko