Wyklejanie tradycyjnego albumu brzmi wspaniale, pod warunkiem, że ma się zdolności manualne i pomysł jak estetycznie rozplanować zdjęcia. Przyda się również jakieś mniejsze lub większe wyczucie estetyki, torba flamastrów i artystycznych gadżetów i pewnie z tydzień wolnego czasu. I spokojne usposobienie 😉 Już samo czytanie brzmi przytłaczająco? Jeśli tak, warto pójść z duchem czasu, skorzystać z gotowych rozwiązań i nadać swoim zdjęciom wyjątkową oprawę w postaci fotoksiążki, np. tej od PicPac.

Ale czym tak właściwie jest fotoksiążka? Fotoksiążka od PicPac to nowoczesny sposób prezentacji i utrwalania wspomnień na gładkim i niezwykle przyjemnym w dotyku papierze o wysokiej gramaturze, zamkniętych w estetycznie wykończonej okładce.

Poniżej prezentujemy kilka powodów dla których warto zdecydować się na fotoksiążkę a nie tradycyjny album, który pamiętamy z domu rodzinnego.

Fotoksiążka – nieograniczone możliwości

Ile stron ma fotoksiążka? Tyle, ile potrzebujesz. W PicPac nawet 160 (Tak, sto sześćdziesiąt!). A ile stron ma tradycyjny album? Zawsze za mało, albo za dużo. A chyba nic tak nie złości perfekcjonistów jak ostatnie zdjęcie, którego nie mamy już gdzie wkleić.

Wyobraźcie sobie tylko te kilkanaście godzin, które poświęciliście na misterne docinanie zdjęć i rozplanowywanie ich ułożenia w albumie handmade. Skończone! Nie, moment. zostało OSTATNIE zdjęcie i ani jednej wolnej karty w albumie. I cały misterny plan… już nie jest taki misterny.

Fotoksiążka to zupełnie inna historia:

 • dowolna liczba zdjęć, którą możesz w  modyfikować w trakcie projektowania.
 • rozmiary fotoksiążki – mniejsza, większa, kwadratowa, a może prostokątna?
 • I najważniejsze – piękne portfolio szablonów pasujących do różnych okazji.

Czy fotoksiążka jest trwała?

Nie będziemy się kłócić, że zdjęcia wyklejone w tradycyjnym albumie i opisane specjalnymi flamastrami mają swój niepowtarzalny urok. Urok, który niestety mija gdy zdjęcia zaczną się odklejać, lub pozaginają im się rogi.

Wiadomo jak jest. Z czasem naderwie się kartka, odklei folia, albo zdjęcia wysypią się z albumu. Wybierając fotoksiążkę nie musisz się o to martwić. Zawsze będzie wyglądać dokładnie tak jak w dniu, gdy przywiózł ją kurier.

Fotoksiążka to nie tylko elegancka forma prezentacji zdjęć, to trwałość wykonania. A co za tym idzie – trwałość wspomnień wydrukowanych na eleganckim papierze kredowym. Wspomnień, do których możesz wracać tyle razy ile chcesz, bez obawy o ich zniszczenie.

fotoksiążka czy album różnice

Fotoksiążka PicPac

W fotoksiążce zdjęcia nie ulegną zniszczeniu i będą cieszyć oko przez długie lata. Fotoksiążka nie wypłowieje, nie zmieni koloru, nie wypadną z niej zdjęcia.

Każdy z nas chce aby produkt za których płacimy przetrwał zderzenie z codziennością – nie rozleciał się po pierwszym dotknięciu i był po prostu porządny. Z drugiej strony, oprócz wytrzymałości, ważny jest również wygląd. Bo co z tego, że coś jest solidne jeśli wygląda… topornie? W PicPac nas przeciwieństwa się przyciągają, a elegancja może iść w parze z wytrzymałością. Dlatego oprócz solidnego wykonania i świetnej wytrzymałości, ich fotoksiążka, której jakość po prostu zachwyca

Jak ułożyć zdjęcia w fotoksiążce?

Jak wkleić te pięć zdjęć do tradycyjnego albumu tak, żeby wszystkie były na jednej stronie i na siebie nie nachodziły? To przesunę tu, to tam, a tamto przetnę na pół… Zaraz, zaraz, jakie „przetnę”?

Na szczęście, robiąc fotoksiążkę z PicPac niczego nie trzeba ciąć, wszystko się zmieści — tyle zdjęć ile tylko zapragniesz. Nie musisz zastanawiać się jak rozplanować zdjęcia w fotoksiążce – kreator online zrobi to za Ciebie i podpowie gotowe rozwiązania.

Nie musisz również martwić się, jak zmieścić kilka zdjęć na jednej stronie albumu – tworząc fotoksiążkę, kreator sam dostosuje wielkość zdjęć do rozmiaru strony.

Czy zrobienie fotoksiążki jest trudne?

Zdjęcia już wklejone do tradycyjnego albumu, kartki opisane i… to jednak nie to. Coś ewidentnie jest nie tak. Może to układ? A może zdjęcia nie bardzo pasują do siebie? W sumie wyszło też trochę krzywo. Niestety już przepadło, a zdjęć nie odkleisz bo cały album się podrze, a Ty będziesz w plecy kilkadziesiąt złotych i kilka godzin.

W przeciwieństwie do tradycyjnego albumu projektowanie fotoksiążki z PicPac to wygoda tworzenia i dowolność zmian. W kreatorze możesz dowolnie zmieniać okładkę, kolorystykę, czcionki, szablon, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Ile kosztuje fotoksiążka?

Aby zrobić tradycyjny fotoalbum, musimy najpierw… kupić tradycyjny fotoalbum. Trzeba jeszcze znaleźć taki, który będzie miał odpowiedni rozmiar, liczbę stron i nie będzie wyglądał jak z odpustu. Do tego, w najlepszym przypadku dochodzi tylko wydruk zdjęć, a w najgorszym – zakup dodatkowych akcesoriów jak mazaki, taśmy, kleje, albo brokat. Sam album to około 150zł, więc chcą samemu wszystko wyklejać, razem musimy wydać minimum 250zł.

To całkiem sporo. A trzeba jeszcze doliczyć czas poświęcony na planowanie i  wykonanie. Oraz stres, bo nie możemy się pomylić – jeśli klej już wysechł to przepadło. Jednocześnie, fotoksiążkę z 50 zdjęciami zaprojektujecie już od kilkudziesięciu złotych.

Warto również pamiętać, że jeden tradycyjnie wyklejony album to jedna obdarowana osoba, podczas gdy jeden projekt fotoksiążki możesz wydrukować tyle razy, ile zechcesz, nie tracąc przy tym na jakości wykonania.

Czy to naprawdę jest takie proste? Tak! Swoją fotoksiążkę stworzycie z PicPac w czterech prostych krokach:

 • wybierz rozmiar i kształt fotoksiążki,  
 • dobierz szablon, który najbardziej Ci się podoba lub projektuj sama, 
 • zdecyduj, który papier wolisz – matowy czy błyszczący,   
 • wrzuć tyle zdjęć, ile tylko dusza zapragnie.  

To naprawdę bardzo proste! To jak? Spróbujesz stworzyć swoją fotoksiążkę?

Ciągle się zastanawiasz? Podsumujmy zatem jeszcze raz zalety fotoksiążki od PicPac:

 • nawet 160 (tak, sto sześćdziesiąt!) stron
 • dowolna liczba zdjęć (nawet kilkanaście na stronie)
 • wytrzymałość finalnego produktu
 • intuicyjny kreator, który ułatwia projektowanie
 • wszystkie kolory, czcionki i szablony w jednym miejscu
 • bez wychodzenia z domu
 • łatwość zrobienia kilku egzemplarzy
 • atrakcyjniejsza cena w porównaniu do wyklejania tradycyjnego albumu

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle