LifestyleNews

Zmiana pracy – czy zawsze chodzi o pieniądze?

Polacy najczęściej decydują się na zmianę pracy ze względu na możliwość uzyskania wyższych dochodów. Jednak to nie jedyny powód zmiany pracy. Ważna jest też możliwość wykonywania ciekawszych zadań – wynika z raportu Manpower Urzędu Pracy. Niskie zarobki i zły styl zarządzania uniemożliwiają im wykonywanie tej pracy.

Dlaczego zmieniamy pracę?

Możliwość otrzymywania większej pensji to główny powód, dla którego Polacy zmieniają pracę. Patrząc na wyniki raportu „Raportu Trend 2023. Wynagrodzenia i rynek pracy”, aż 41% badanych odpowiedziało, że jest to kluczowe. Zapewne ma wpływ na to fakt, że tylko 38 % respondentów otrzymało w ubiegłym roku podwyżkę niezwiązaną z awansem. Najczęstszy wzrost wyniósł 5%. Co jeszcze zaznaczali ankietowani?

Prawie 20% zatrudnionych rezygnuje z pracy z powodu niedopasowania obecnych obowiązków do własnych oczekiwań oraz zainteresowań. 13 % ankietowanych oznajmiło, że do zmiany miejsca zatrudnienia składnia ich nieprzyjazna atmosfera wśród współpracowników. Ankietowani, mając do wyboru do trzech odpowiedzi, wybierali także wypalenie zawodowe (12 proc.) oraz brak możliwości pracy zdalnej, czy też hybrydowej (11 proc.).

Dlaczego Polacy nie chcą pracować?

Przeprowadzono ankietę, w której zadano pytanie o to, co jest demotywacją w obecnej pracy. Ankietowani wskazali przede wszystkim na:

  • zbyt niskie zarobki (44 proc.)
  • niewłaściwy i nieumiejętny styl zarządzania przez przełożonego (35 proc.)
  • niewykorzystanie umiejętności i talentów pracowników zespołu (30 proc.)
  • nierówne traktowanie pracowników (27 proc.)
  • brak wyzwań i rutyna (27 proc.).

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle