KsiążkiNews

Seria „Nostalgia” – wydawnictwo Harper Kids

Są pewne bajki, które znamy bez względu na pokolenia. Mimo iż czas leci, one pozostają niezmienne i stanowią ważne dziedzictwo. Przekazywane ustnie, bądź na kartach książek są ważnym elementem dzieciństwa. Przy okazji my rodzice, mamy okazję ponownie przeżyć wspólne chwile z bohaterami książek.

Seria Nostalgia od Egmont dostarczyła mi właśnie takich wrażeń, gdy niedawno sięgnęliśmy po pozycje, które ukazały się w wydawnictwie. Klasyczne powieści filmowe opowiadają przygody różnych bohaterów. Znajdziemy tu takie tytuły jak:

  • Alicja w Krainie Czarów
  • Zakochany Kundel
  • Piotruś Pan
  • Król Lew
  • Pinokio
  • Bambi

Dwa ostatnie tytuły znalazły się w naszej biblioteczce. Każda z książek ma piękne, klasyczne ilustracje i przywołuje sporo wspomnień. Zarówno nostalgię, zdziwienie, zaskoczenie, jak i radość. Te uczucia towarzyszą każdemu z nas na co dzień. Różne sytuacje spotykają także nasze dziecko.

Seria Nostalgia – Pionkio

Seria Nostalgia

Seria Nostalgia

Jest to bajka o losach drewnianego pajacyka, chcącego zostać prawdziwym chłopcem. Nim jednak osiągnie on wymarzony cel, musi dowieść swojej odwagi oraz prawdomówności. Zadanie okazuje się dość trudne do zrealizowania. Bohatera czeka szereg niebezpiecznych przygód.

Pinokio bardzo szybko zyskał sympatię Julii. Jego zachowanie potrafiło nieraz przyprawić ją także o zdziwienie. Jednak jak sie owa his nie tylko wzbudza sympatię, ale również wywołuje zdziwienie swoim naiwnym zachowaniem. Podczas lektury, aż chciałoby się krzyknąć: nie rób tego! Na szczęście w takich bajkach wszystko dobrze się kończy 🙂

Seria Nostalgia – Bambi

Seria Nostalgia

Seria Nostalgia

Bambi to sympatyczny jelonek zamieszkujący głąb lasu. Z wielką chęcią poznaje jego skrywane tajemnice. Przy okazji również doznaje wielu uczuć, w tym smutku i troski. Musi pogodzić się z nieuniknionymi wydarzeniami i „zasadami” panującymi w środowisku, w którym żyje. Baśń pokazuje dzieciom, jakie zagrożenie dla mieszkańców lasu stanowi człowiek i jak ważne jest wparcie innych zwierząt we wzajemnej egzystencji.

Książki z tej serii można kupić na stronie Egmont.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki