NewsZdrowie

Słodzik aspartam zwiększa ryzyko chorób serca i udaru, wynika z badań naukowych

Ostatnio opublikowano szokujące wyniki badań, które dowodzą, że popularny słodzik aspartam może zwiększać ryzyko wystąpienia zawalu serca i udaru mózgu.

Aspartam jest jednym z najczęściej stosowanych substytutów cukru, który znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak napoje dietetyczne, gumy do żucia, jogurty, słodycze, a nawet niektóre leki.

Aspartam zwiększa ryzyko chorób serca

W badaniach przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge odkryto, że osoby, które spożywały regularnie produkty zawierające aspartam, były bardziej narażone na wystąpienie chorób układu krążenia. Badanie to przeprowadzono na ponad 4 tysiącach osób, które były poddawane regularnym badaniom serca i mózgu. Wyniki pokazały, że osoby, które spożywały więcej niż jedną porcję napoju dietetycznego dziennie, miały aż o 30% większe ryzyko wystąpienia zawalu serca lub udaru mózgu w porównaniu z osobami, które unikały słodzików.

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge podkreślają, że potrzebne są dalsze badania, aby dokładniej zrozumieć związek między aspartamem a chorobami układu krążenia. Niemniej jednak, te wyniki powinny nas skłonić do zastanowienia się nad ilością słodzików, które spożywamy na co dzień.

Zdrowe alternatywy dla napojów dietetycznych i produktów zawierających aspartam to woda, świeżo wyciskane soki lub herbaty ziołowe. W ten sposób możemy zadbać o swoje zdrowie i uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z nadmiernym spożyciem słodzików.

Niniejsza notatka prasowa ma na celu poinformowanie o szokujących wynikach badań, które dowodzą, że popularny słodzik aspartam może zwiększać ryzyko wystąpienia zawalu serca i udaru mózgu. Zachęcamy do zastanowienia się nad ilością słodzików, które spożywamy na co dzień oraz do poszukiwania zdrowych alternatyw.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News