KsiążkiNews

Malina cud – dziewczyna

 

Zanim stałam się mamą, uwielbiałam czytać. W zasadzie nie było ważne
czego dotyczyła książka, liczyło się to czy potrafi mnie wciągnąć do
swojego świata.  
Teraz jestem mamą i nadal uwielbiam czytać, jednak nie poświęcam na to już tyle czasu – oczywiście wolę go poświęcić córce :). Jednak książki wcale nie zniknęły z mego życia, po prostu (z musu 😉 ) zmieniłam tematykę na troszeczkę bardziej dziecinną.

 

Malina cud – dziewczyna to książka autorstwa Katarzyny Pakosińskiej, znanej m.in. jako artystka kabaretowa. Pani Pakosińska spróbowała swoich sił w pisaniu i tak o to powstałą ta książka (dla trochę większych dziewczynek niż moja 2 latka 😉) pod wdzięcznym tytułem Malina cud – dziewczyna.

 

 

Jak już się pewnie domyślacie, główna bohaterka to dziewczynka o niecodziennym imieniu – Malina. Ma ona dziesięć lat i chodzi do czwartej klasy szkoły podstawowej w Milanówku. Do 4c, to ważne, bo jak się dowiecie czytając tą książkę, „i 4a, i 4b kompletnie do niczego się nie nadają…”.Malina jest trochę nieśmiała, jednak bardzo sprytna i skora do żartów. Oprócz tego jest straszną bałaganiarą! Przez to co chwila coś gubi…

Pewnego dnia Malina odkrywa tajemnicę starego radia – na pewno nie spodziewacie się po niej takiej umiejętności! Dzięki niej poznaje różne domowe historie. Co więcej, staje się ich uczestniczką…. Ale nie zdradzimy już więcej – otwórzcie z nami książkę i przekonajcie się sami…

To co mogę zdradzić to to, że cała książka jest napisana w bardzo humorystyczny sposób. Świetnie się ją czyta, a uśmiech nie schodzi z twarzy. Dodatkowym atutem jest fakt, iż oprócz tekstu mamy mnóstwo ciekawych zadań do wykonania – jedno z nich to np. ugotowanie pewnej potrawy razem z mamą. Książce dodają również charakteru czarno-białe ilustracje wykonane przez Kasię Kołodziej.

 

 

 

Komu mogę polecić lekturę Maliny? Wszystkim lubiącym humor i przygodę. Nie tylko tym mniejszym czytelnikom ale i dużym.

Książkę tą mamy w swojej biblioteczce dzięki wydawnictwu MUZA SA.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki