KsiążkiNews

Książkowe inspiracje prezentowe od Egmont

W tym roku, oprócz innych propozycji prezentowych, postawiłam również na książki. Znalazłam kilka propozycji, które mogą Was zaciekawić.
Dla miłośników gotowania świetną propozycją może okazać się książka Polska. Nasza kuchnia w nowej odsłonie. od Wydawnictwa Egmont.

 

 

 

 

 

To książka, która ma specyficzny klimat – oprócz przepisów znajdziemy w niej także opowiadania, czy przemyślenia autorki dotyczące historii Polski oraz naszych polskich tradycji. Znajdziemy w niej przepisy z odległych czasów PRL (tj. ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem), ale także te współczesne, unowocześnione np. leniwe z ricottą. Oprócz tekstu mamy też piękne ilustracje – są tu zdjęcia potraw, stare fotografie oraz krajobrazy. Książka jest podzielona na 9 tematycznych rozdziałów tj. śniadania, mięsa , czy zupy. Każdy z nas powinien znaleźć w niej przepis idealny.
Barbie – Możesz być dżokejką oraz Barbie – Możesz być baletnicą. To dwie propozycje od Wydawnictwa Egmont typowo dla dziewczynek.

 

 

 

 

Pierwsza to opowieść o naszej bohaterce – Barbie, która chce zostać dżokejką i wygrać w zawodach jeździeckich. Dowiadujemy się tu wielu pojęć z zakresu jeździectwa, które dziecko bardzo szybko zapamięta. Opowiadanie uczy, iż warto dążyć do swoich celów, bo marzenia mogą się spełnić jeśli tylko im pomożemy – swoją pracą i wytrwałością.

 

 

 

 

Druga pozycja to historia Barbie, która chciała być baletnicą. Mimo, że nie udaje się tego jej osiągnąć od razu, ona nie poddaje się i dąży do osiągnięcia zamierzonego celu. Dziecko dowie się, że wszystko można zdobyć poprzez pracę i wysiłek – to bardzo cenna lekcja na przyszłość. Oczywiście cała opowieść jest wpisana w piękne ilustracje przedstawiające ulubioną lalkę w różnych sytuacjach.
I jak się Wam podobają moje typy 🙂 ?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki