KsiążkiNews

Jestem w bajce…! – książeczki wyjątkowe.

Czy jako dziecko marzyliście o tym, że jesteście w bajce i przeżywacie przygody razem z jej bohaterem? a może Wasze dziecko oglądając ulubioną bajkę chciało by przez chwilę stać się jej częścią? Jeśli tak, to moja propozycja jest idealna dla Was i Waszych pociech!

Jestem w Bajce to wyjątkowa, personalizowana książeczka, w której dziecko wciela się w głównego jej bohatera. I to nie tylko w tekście, ale jest również na ilustracjach książeczki. Dzięki temu, cała przygoda staje się jeszcze bardziej „rzeczywista”. Do wyboru mamy 9 wersji różnych opowieści. Możemy wybrać na bohatera jedno dziecko, lub na przykład w przypadku rodzeństwa, umieścić ich w książeczce razem. Każda bajka ma inny, oryginalny styl ilustracji – możesz wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twojego dziecka.

Jestem w Bajce daje poczucie wyjątkowości, bycia ważnym i kochanym, co wpływa na budowanie wzajemnych relacji. Dzieci rozwijają wyobraźnię i nabierają poczucia kompetencji. Utożsamianie się z bohaterem pozwala dziecku uwierzyć, że skoro udało mu się w bajce, to w życiu też sobie poradzi. Opowiadania rozwijają funkcje poznawcze oraz pokazują ważne wartości takie jak empatia czy chęć niesienia pomocy.

Ja zdecydowałam się na takie dwie personalizowane książeczki – jedną w wersji dziewczęcej dla córci oraz drugą bardziej chłopięcą dla chrześniaka, gdyż niedługo zbliżają się jego urodziny, więc myślę, że będzie to fajny, wyjątkowy prezent.

Wojtuś „Złota rączka” i pojazdów bolączka. 
Każdy chłopiec uwielbia majsterkować. Nie każdy za to miał okazję naprawiać motocykl, koparkę, lokomotywę, czy prawdziwy samolot. Z naszą bajką to marzenie może się urzeczywistnić. Twoje dziecko weźmie udział w fantastycznych przygodach, pomagając najróżniejszym pojazdom w potrzebie.

 

„Dziś jest idealny dzień na rower” pomyślał Wojtuś, gdy tylko otworzył oczy i spojrzał przez okno (…). Błyskawicznie wstał z łóżka i założył ulubione spodenki – te z mnóstwem kieszeni i kieszonek. Każda z nich pełna narzędzi, latarek i kluczy i innych skarbów. Spodnie ważyły w sumie z dziesięć kilogramów! ale co to dla niego!? Nigdy nie wiadomo co się może człowiekowi przydać…

 

 

Tak zaczyna się przygoda Wojtusia. Ciekawie prawda? Równie ciekawy jest też jego dzień, który rozpoczął od pomocy żółtemu Garbusikowi. Jednak na tym się nie skończyło – gdyż Ścigacz również narzekał na pewne uszkodzenia. Wojtuś od razu pośpieszył z pomocą! A po naprawie udał się w dalszą wycieczkę na swoim rowerze – jednak wcale nie przebiegała ona spokojnie, gdyż co rusz napotykał na swojej drodze przeróżne pojazdy z coraz to nowymi bolączkami. Na pomaganiu spędził cały dzień – aż do kolacji! Komu pomógł podczas tego pracowitego dnia ? Dowiecie się po lekturze tej wspaniałej książeczki. ;).

Słodka bajka o Julii – Czekoladowej królowej
Co dzieje się w cukierni po zamknięciu? Sprawy nie wyglądają zbyt słodko. Królestwo tortów, pączków i cukierków jest zagrożone. Twoje dziecko razem ze słodkimi przyjaciółmi spróbuje je uratować przed… no właśnie… przed kim?

 

 

Julia spała sobie mocno pod różową kołderką, kiedy coś gwałtownie ją obudziło. Westchnęła, przetarła oczy i zajrzała pod łóżko, spod którego wyraźnie dochodził jakiś szelest. Leżał tam sobie jeden cukierek, śmietankowa krówka, w kolorowym papierku(…) Kolorowy papierek sam się rozwinął i wyskoczyła z niego … prawdziwa Krówka!

 

Julii historia jest całkiem inna – ale wcale nie „cukierkowa”, gdyż Czekoladowa Królowa musi ocalić Słodkie Królestwo przed molami spożywczymi. A to wcale nie jest takie proste, gdyż na czele armii stoi Mól XIV Spożywczy, najbardziej obrzydliwy król na świecie! Na dodatek to Julia musi poprowadzić królestwo do zwycięstwa i pokonać mole. Czy jej się to uda ? I w jaki sposób to osiągnie? To wszystko zapisane jest na stronach tej pięknej książeczki.

Spodobała się Wam moja propozycja prezentu dla najmłodszych? Myślicie, że to fajna pamiątka ? Ja jestem zachwycona!

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki