KsiążkiNews

K.N. Haner – Tom I Zakazany Układ, Tom II Piekielna Miłość

Dziś znów przychodzę do Was z recenzją książek. Tym razem jest to seria Królowej Dramatów K.N. Haner. To pseudonim polskiej, młodej pisarki, która zadebiutowała powieścią Na Szczycie, a książki z kolejnej serii Morfeusza szybko zyskały miano bestsellerów. Teraz czas na kolejną czarną serię mafijną, w której ukazały się dwa tytuły, a ja je miałam przyjemność przeczytać. Książki zostały wydane za pośrednictwem Wydawnictwa Editio Red.

 

Tom I Zakazany Układ

Zdarza się tak, że pragnienie naszej własnej śmierci staje się silniejsze niż wola życia. Właśnie w takim momencie spotykamy Nikole, która dotąd żyła w toksycznym i destrukcyjnym związku z mężczyzną opiekującym się nią po śmierci jej rodziców. Dziewczyna, gdy po raz kolejny zostaje przez niego pobita decyduje się popełnić samobójstwo i w tym celu biegnie na klif. W tym miejscu chce skończyć ze sobą. Jest samotna i zagubiona, jednak los nie daje jej popełnić tego czynu. Stawia na jej drodze Marcusa. Staje się to, gdy będąc na klifie, dziewczyna słyszy strzał. Przypadkowo została świadkiem brutalnej egzekucji wykonywanej przez gangsterów. Przywódca grupy, wspomniany Marcus, decyduje się oszczędzić ją, chociaż sam nie wie dlaczego. Jednak jest na pewno bardzo zafascynowany tym faktem, że Nicole ponad wszystko pragnie umrzeć i nie ma zamiaru jej tego ułatwiać. Takim sposobem dziewczyna spada spod deszczu pod rynnę, a brutalnego partnera zastępuje groźny mafiozo. Mamy wrażenie, że los zwyczajnie z niej zakpił. Jednak może jest to celowe działanie, które doprowadzi do rozpoczęcia całkiem nowego życia?

K.N. Haner zdecydowanie polubiła motyw mafii, gdyż to kolejna seria właśnie z nią w tle. Ta książka jest pełna brutalnych egzekucji, nielegalnych interesów i wojen gangów. Nie ma tu czasu na nudę. Autorka co chwilę wprowadza czytelnika w akcję, która pędzi i czasem, dosłownie, wbija w fotel. Całą historię widzimy oczami kobiecymi oraz męskimi. Co sprawia, że cała lektura jest jeszcze bardziej ciekawsza, gdyż znamy dwa punkty widzenia. Marcus gangster z krwi i kości, który czasem bywa porywczy i agresywny, a drugim razem jest kochany i czuły. Nicole zagubiona bohaterka, która na prawdę wiele przeszła,a czytając niejednokrotnie jej współczułam. Jeśli lubicie literaturę mocnych wrażeń to zdecydowanie warto po tą pozycję sięgnąć.

Tom II Piekielna Miłość
To drugi, kończący serię, tom opowiadający o dalszych losach Nicole, która przeżyła wielkie piekło. Na dodatek, gdy budzi się w Meksyku w domu publicznym, dociera do niej, że ktoś odebrał jej nowo narodzone dziecko. Jest zagubiona i zrozpaczona, a przede wszystkim nie ma pojęcia co stało się z jej synkiem. Jakby tego było mało, dzień w dzień podają jej narkotyki, które po czasie są jedynym ukojeniem jej bólu i smutku. Natomiast Marcus jest zdeterminowany i gotowy do walki o ukochaną Nicole. Ma przeczucie kto może stać za tym wszystkim, próbuje odnaleźć zaginioną, jednak czy mu się uda? Czy Nicole jeszcze kiedyś poczuje co to szczęście? Być może to nie koniec intryg i pojawi się jeszcze ktoś, kto namiesza w życiu bohaterów?

Piekielna miłość to kolejna uzależniająca historia, od której nie sposób jest się oderwać. Zazwyczaj drugi tom jest słabszy, ale tutaj nic bardziej mylnego. Wydarzenia są nieprzewidywane, zaskakujące, wprawiające czytelnika w strach, zachwyt i Bóg wie co jeszcze. Mamy tu akcję, napięcie, które nie ustaje wraz z rozwojem wydarzeń. Od początku do końca czytelnik żyje w niewiedzy, nic tu nie jest jasne. Wszystko się może wydarzyć. Jeśli chodzi o całą serię to oceniam ją bardzo wysoko. Chętnie sięgnę po kolejne pozycje – w planach mam bardzo chwalonego Morfeusza.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki