KsiążkiNews

Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia

Dziś chciałabym pokazać Wam książkę, która pojawiła się w naszej biblioteczce przed Świętami Bożego Narodzenia. Od tej pory jest dość często przez nas czytana. Chociaż Gwiazdka już za nami to Julia wciąż lubi wracać do tych 11 opowieści, które mają jeden wspólny wątek, czyli świąteczny klimat. Nie ma co się dziwić, chyba każdy lubi ten czas.

Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia

Książka ta to zbiór jedenastu bożonarodzeniowych opowiadań, które są pisane z myślą o najmłodszych. Wyróżniamy tu takich autorów jak : Grażynę Bąkiewicz, Agnieszkę Tyszkę, Justynę Bednarek i innych. Każde z zawartych w niej opowiadań jest inne, mimo, że dotyczy tego samego tematu.  To naturalne, gdyż każdy z nas ma przecież inne wspomnienia wyniesione z domu i inaczej postrzega ten okres.

Mamy tu historię samotnej myszki Florentyny, czy też opowieść o rodzinie, dla której święta to tylko wieczne przygotowania, praca i kłótnie. Znajdziemy tu także wspomnienia świętego Mikołaja i jego historię o pysznych naleśnikach. Dobranocki na gwiazdkę to książka, po którą sięgać możemy zawsze, na przykład po to, by przywołać dobre wspomnienia ubiegłych świąt.

Bohaterowie Dobranocki na gwiazdkę to ludzie, zwierzęta oraz magiczne stworzenia, do których możemy zaliczyć smoka czy trolla. Historie budzą w czytelniku ciekawość, wciągają go już od pierwszej strony. Z zaciekawieniem czeka na rozwój sytuacji. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje, jakże oryginalne i przywołujące wspomnienia naszego dzieciństwa. Książka ta jest prawdziwą perełką na naszej bibliotecznej półce. Oczywiście wielki plus za twardą okładkę, zdecydowanie wolę taką formę oprawy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki