DzieckoNews

VisolVit Junior – dzieciństwo w dwóch smakach

Zrównoważona dieta u dzieci to podstawa do tego, aby miały siłę i energię do zabawy. Ważną rolę odgrywa tu także odpowiednia suplementacja. Dzięki marce VisolVit każde dziecko znajdzie pyszny sposób na witaminy pełne smaku.

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych

To w jaki sposób odżywamy się my oraz co dajemy naszemu dziecku, wpływa na jego nawyki żywieniowe w przyszłości. Ważne więc, aby dieta naszego malucha miała w sobie produkty pełne witamin. Starajmy się podawać im posiłki o stałej porze i je urozmaicać. Po słodycze sięgajmy jak najrzadziej, lepiej batonika zastąpić jabłkiem, czy też innym warzywem. Warto również włączyć dziecko w przygotowanie wspólnych posiłków. Dzieci uwielbiają pomagać rodzicom w kuchni. Wiem, to z doświadczenia ;).

Kuchnia pełna witamin

Wspólne gotowanie to nie tylko frajda dla dzieci, ale również świetna forma na wzmocnienie więzi w sferze rodzic – dziecko. Wspólne przygotowanie potraw to świetna okazja na wpojenie maluchowi zasad zdrowego odżywiania oraz przekonania go do pełnowartościowych produktów. Możecie lepić razem pierogi, nadziewać szaszłyki, piec pierniczki, czy przygotowywać fantazyjne kanapki. Nie przeraź się jeśli Twoja kuchnia po takim gotowaniu będzie przypominała pobojowisko, ale przecież możecie także razem wziąć się za sprzątanie.

Witaminy wzmacniające odporność

Każda dieta powinna być bogata zarówno w minerały, jak i witaminy. Dzięki nim nasz układ immunologiczny dostaje dawkę „zdrowia”, dzięki której tworzy barierę przeciw drobnoustrojom wywołującym infekcje. Lista wartościowych minerałów i witamin jest długa, zalicza się do nich między innymi : witamina A, B6, C, E, niacyna (B3) oraz żelazo, magnez, cynk. Te wszystkie potrzebne i niezbędne witaminy, znajdują się między innymi w suplementach diety VisolVit Junior. Na tle innych wyróżnia je atrakcyjna forma podania, jako musujący napój oraz pyszny smak. Do wyboru mamy pomarańczę lub truskawkę.

VisolVit Junior to codzienny zestaw witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dzieci oraz młodzieży. Suplement diety wyróżnia pyszny orzeźwiający smak, który jest bardzo lubiany przez maluchy.

W składzie znajdziemy między innymi witaminę D, A, C oraz witaminy z grupy B. VisolVit Junior może być stosowany jako uzupełnienie diety dziecka już od 3. roku życia. Posiada wygodną formułę opakowania, która jest nam znana od wielu lat.

VisolVit Junior dawkowanie

1 saszetkę granulatu rozpuszczamy w 1/2 szklanki schłodzonej wody. Pijemy raz dziennie. Suplementacja tym preparatem jest polecana w stanach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy. W okresie jesienno-zimowym, czy też po przebytej chorobie. Poleca się go także w czasie intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego oraz w stanie obniżonej koncentracji. VisolVit Junior nie zawiera sztucznych barwników oraz substancji konserwujących.

Oczywiście oprócz witamin i minerałów, w okresie jesienno-zimowym warto jest brać również probiotyk. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jaki aktualnie zażywamy my przeczytaj ten wpis.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko