NewsPorady

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia na telefonie Xiaomi?

znak wodny

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu Xiaomi to na pewno zauważyłeś, że po zrobieniu zdjęcia pojawia się domyślnie na każdym z nich “znak wodny”. Charakterystyczne jest to szczególnie dla chińskich producentów, a dla klientów jest dość uciążliwe. Jednak czy istnieje sposób, by się tego pozbyć?

 

Na szczęście tak. Producent przewidział możliwość wyłączenia tej opcji i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść w aplikację Aparat i tam w ustawieniach zmienić “znak wodny” na nieaktywny. Po odznaczeniu wszystkich opcji, napis nie powinien pojawiać się już na nowych zdjęciach zrobionych aparatem w smartfonie.

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia na Xiaomi już zrobionego?

Pojawia się kolejne pytanie, czy da się i jak usunąć znak wodny ze zdjęcia Xiaomi, które już jest w galerii. Można użyć narzędzi dostępnych w telefonie, bez konieczności instalacji innych dodatkowych aplikacji. W tym celu wchodzimy w Galerię, a następnie wybieramy zdjęcie, które ma być pozbawione znaku wodnego. Otwieramy je i przechodzimy do edycji.

W opcjach edycji możemy przyciąć zdjęcie, tak by usunąć znak wodny. Ewentualnie możemy skorzystać z opcji Wymaż, która jest na samym końcu. Działa to tak, że zamazuje obiekt najmniej widoczny i otacza go kolorami dominującymi. Gdy uzyskany efekt będzie już na poziomie zadowalającym należy zapisać zdjęcie. Pamiętając, że nadpisany zostanie oryginał.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News