KsiążkiNews

Czajnikowy.pl i jego dobra herbata

Czajnikowy.pl to książka Rafała Przybyloka, pasjonata dobrej herbaty oraz yerba mate. Propaguje on świadome picie herbaty oraz popularyzuje mało znaną kulturę herbacianą. Prywatnie jest właścicielem herbaciarni w Zabrzu.
Jeśli tak jak Rafał chcecie zagłębić szeroki temat herbat, to książka idealna dla Was. Po jej lekturze na pewno nie pomyślicie już więcej o parzeniu herbaty, jako o czynności prostej i prozaicznej. Dzięki książce poznamy jej odmiany, sposoby uprawy czy też różne sposoby parzenia i przepisy na herbatki idealne.
Książka składa się z 5 części, w których kolejno poznajemy samą herbatę, czyli po co ona nam tak naprawdę jest? i jak się zmieniała w ciągu ostatnich 300 milionów lat.
Kolejna część zabiera nas na wycieczkę po plantacji, gdzie poznajemy, jak rośnie oraz jak należy uprawiać herbatę.

 

Część trzecia to herbata na świecie – ceremonia jej przygotowania w różnych krajach. Czas spędzony przy parującej filiżance to zawsze coś więcej niż zwykłe gaszenie pragnienia. Poznamy więc tutaj tą inna kulturę herbacianą. Ceremonię jej parzenia oraz narodowe sposoby przygotowania naparu.
Część czwarta to mały poradnik herbaciarza, czyli co warto mieć, jak parzyć, przechowywać i mówić o herbacie.

 

Na zakończenie w części piątej autor dzieli się z nami garścią cudownych przepisów i zdradza  co jeszcze możemy zrobić z herbatą.

 

Całość tekstu jest oprawiona przepięknymi zdjęciami – aż się chce spakować i jechać w tą herbacianą podróż opisanymi ścieżkami. Książkę polecam każdemu – nie tylko pasjonatom herbaty ale również czytelnikom ciekawym świata i innej kultury. To również idealna propozycja na prezent, być może na dzień ojca :).
Książka dostępna na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki