DzieckoKsiążkiNews

W co bawić się z 2latkiem?

Przychodzę do Was z kolejną pozycją – tym razem będzie to książka dla wszystkich, którzy mają w domu 2latka.
100 zabaw dla dzieci 2-letnich to kopalnia pomysłów i przepisów na świetną zabawę. Znajdziemy w niej sto różnych sposobów umilenia wspólnego czasu spędzonego z dziećmi. Każda z zabaw ma oznaczony stopień trudności zabaw gwiazdkami, i tak jedna gwiazdka oznacza poziom łatwy, dwie gwiazdki oznaczają średni, a trzy gwiazdki – trudny.
Dodatkowo każda strona posiada ilustrację zgodną z opisaną zabawą (w celu ułatwienia wizualizacji jej). Widzimy też informację jakie umiejętności doskonali dziecko przez daną aktywność. Zabawy są proste – w sam raz dopasowane do wieku. Wśród propozycji znajdują się gry i zabawy ruchowe, artystyczne, słowne i  towarzyskie.

 

 

 

Opiszę Wam jedną, przykładową zabawę – „Nos do nosa„. Ta propozycja poprzez dotyk wzmacnia poczucie bliskości między dzieckiem a rodzicem. Dziecko stoi naprzeciw Ciebie, a Ty kucasz. Kiedy powiesz : „Nos do nosa”, zbliżacie się do siebie i dotykacie nosami. Wtedy można też zamknąć oczy, a potem jednocześnie je otworzyć : oczy widziane z bliska są duże jak u sowy! Później dotykacie się innymi częściami ciała i porównujecie na przykład ich wielkość (dłonie) czy długość (ręce).Myślę, że warto mieć ją w swojej domowej biblioteczce i zaglądać do niej jak tylko poczujemy, że brak nam pomysłów ;).

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko