KsiążkiNews

Biblioteka Bajek – Kubuś Puchatek i Disney Klasyka od Wydawnictwa Egmont

Produkcje Disneyowskie są na pewno Wam znane. Te piękne postacie wciągające nas w swoje przygody zyskały niemałą popularność. Stało się tak zapewne za sprawą tego, że każda z tych popularnych bajek nie tylko bawi, ale i uczy. Zatem nie powinien dziwić nas fakt, iż bohaterowie tych popularnych bajek często ukazują się na kartach książek dla dzieci.

Biblioteka bajek wydawnictwa Egmont to zbiór opowiadań, których bohaterami są właśnie postacie z wspomnianych wyżej disneyowskich produkcji.

Każda z opowieści to przygody innego bohatera. Znajdziemy tu Arielke z Małej Syrenki, Kubusia Puchatka, czy też Myszkę Miki uwielbianą przez dzieci.

Fajnym dodatkowym elementem, oprócz przepięknych ilustracji, jest element nauki. Każda z bajek to opowiadanie z morałem, który dziecko na pewno zapamięta na dłużej. Przygody czyta się szybko, są wciągające i zachęcają do tego by przeczytać dziecku jak najwięcej.

 

Opowiadania idealnie nadają się do czytania do tzw. poduszki. Ja staram się czytać Julce codziennie, ale widzę też, że tak kolorowe ilustracje przyciągają ją do samodzielnego przeglądania książeczek. Oczywiście, czytanie przyjdzie z czasem :).

 

 

 

 

W serii Biblioteka bajek ukazała się również książka zdecydowanie bardziej tematyczna tzn. oparta na opowieściach tylko i wyłącznie z jednej bajki – Kubuś i Przyjaciele.

To skarbnica bajek pełna przygód małego Misia, strachliwego Prosiaczka, pracowitego Króliczka, mądrej Sowy, czy też skocznego Tygryska. A to nie wszyscy wymienieni bohaterowie.

 

 

Obie książeczki bardzo przypadły nam do gustu i mają miejsce w naszej domowej biblioteczce.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki