Książki

Biblioteczka malucha : Feluś i Gucio idą do przedszkola

Jak wiecie, bardzo lubimy poszerzać naszą mała biblioteczkę o kolejne nowości wydawnicze, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Tym razem nasz wybór padł na książkę kierowaną do dzieci w wieku około 3lat – Feluś i Gucio idą do przedszkola od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Na pewno wiecie, że należą oni do czytelników wymagających – łatwo ich zaciekawić, jednak trudniej skupić uwagę na dłuższy czas. Co zwróciło moja uwagę przy wyborze tej książki ? Po pierwsze wygląd, gdyż jest bardzo solidnie wydana i ma solidne, grube strony. Także posłuży nam jeszcze długo. Ilustracje są dość duże i małe oko na pewno będzie miało łatwiej, jeśli chodzi o wypatrywanie szczegółów na obrazkach. Rysunki są przyjazne w odbiorze, w stonowanych kolorach. Teksty zaś nie należą do zbyt obszernych, litery są dość duże i łatwo się je czyta.

 

Jeśli chodzi o treść książki to jej początek jest poświęcony rodzicom. Mamy opis od autorki, która przedstawia nam swojego rodzaju instrukcję obsługi publikacji oraz porady jak pomóc dziecku, które zaczyna swoją wielką przygodę z przedszkolem. Ta książka to pomoc w oswojeniu się z nowym miejscem oraz zmianami jakie czekają malucha. Pokazuje, że przedszkole to ciekawe i przyjazne miejsce. Znajdziemy w niej wiele sytuacji z życia codziennego, sceny gdzie np Feluś przygotowuje się do wyjścia do przedszkola, czy jego próby radzenia się w nowym miejscu. Kolejność nie jest przypadkowa – najpierw jest poranne przygotowanie się do wyjścia, potem mamy czas, który Feluś spędza w przedszkolu, powrót do domu i zasypianie.
Wszystkie teksty w książce napisane są z perspektywy dziecka, to Feluś opowiada nam historię. To on pakuje swój plecak, sam się przebiera, ale to też on płacze przy pożegnaniu. Podczas czytania tej książki możemy zachęcić nasze dziecko do opowiedzenia o tym co oni czują w danych momentach dnia. Niech opowie nam o swoich uczuciach, co go smuci, czy w jakich sytuacjach czuje się szczęśliwe, dumne, cierpliwe itp.

 

Oprócz czytania dzieciom historii zawartej w książce, możemy również zaprosić je do wspólnej zabawy, np w pokazywanie i znajdowanie szczegółów na obrazku. Według mnie jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich maluchów, nie tylko tych, które za chwilę odbędą swoją pierwszą „podróż” do przedszkola, ale również dla tych, które uczęszczają tam już od pewnego czasu.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki