KsiążkiNews

Wielki dzień Małej Króliczki – Wydawnictwo Wilga

Czytać książki uwielbiałam już od dzieciństwa i to zostało mi do dziś. Dlatego też razem z córką staramy się podtrzymać tradycję i co wieczór kładziemy się do łóżka z książką w ręce. Chętnie sięgamy po sprawdzone pozycje, ale również i po nowości wydawnicze. Julia bardzo lubi opowieści o zwierzątkach, dlatego też w naszej domowej biblioteczce nie mogło zabraknąć książeczki o króliczku – Wielki dzień Małej Króliczki od Wydawnictwa Wilga.

Mała Króliczka nie ma się z kim bawić. Jej dziadek, Wielki Królik, proponuje wnuczce, żeby pomogła mu załatwić kilka spraw. Razem wędrują przez łąkę i las, odwiedzając sąsiadów w potrzebie, a Mała Króliczka odkrywa, że nawet najdrobniejsze gesty dobroci mogą zrobić wielką różnicę.

Tytułowa mała bohaterka na początku książki jest dość zafrasowana. Chciałaby się pobawić, lecz wszyscy z jej rodziny są zajęci swoimi obowiązkami i nie mają dla niej czasu. Smutna Mała Króliczka wychodzi ze swojej norki, w celu poszukiwania kompanów do zabawy. Jednak okazuje się, że jej przyjaciele są też zajęci. Na szczęście tą sytuację dostrzega jej dziadek, Wielki Królik. Mimo, że nie może spędzić z nią dnia, w sposób jaki by tego oczekiwała, proponuje jej wspólną wycieczkę. Nie jest to jednak zwykła wycieczka, gdyż podczas niej Dziadek i Wnuczka odwiedzają przyjaciół i razem próbują rozwiązać problemy, które spotykają na swojej. Króliczka dowiaduje się, że udany dzień można spędzić nie tylko na wspólnej zabawie, ale również można bawić się świetnie pomagając innym w potrzebie. Co więcej sama angażuje do pomocy swoich przyjaciół.

Książka ta to świetna pozycja dla dzieci, gdyż opowiada o bezinteresownej przyjaźni oraz chęci niesienia pomocy innym. Uczy tego, aby przestać skupiać się na rzeczach mało ważnych, ale dostrzegać potrzeby innych. Oczywiście nie zapominając przy tym o dobrym humorze i świetnej zabawie. Pokazuje, że bycie potrzebnym daje niezwykłą radość. A jak można pomóc innym? Tego dowiecie się czytając tą książkę.

Zbliżają się Mikołajki, dlatego też myślę, że ta książka będzie idealnym prezentem. Oczywiście warto coś do niej dodać. Dobrym pomysłem będzie bransoletka charms. Do skompletowania jest cała kolekcja pięknych dodatków.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki