HobbyNews

Akwarium morskie – projektowanie akwarium

akwarium morskie projektowanie
akwarium morskie projektowanie

Wybór wielkości zbiornika to jedna z podstawowych decyzji, jakie należy podjąć przy zakładaniu akwarium morskiego. Przed tym wyborem  stanęliśmy również my i aktualnie posiadamy zbiornik około  300 l. Dlaczego tylko tyle albo aż tyle? Odpowiedź jest prosta –  takie akwarium ze spokojem mieści się w naszym salonie :). 

Akwarium morskie – nasz zbiornik

Akwarium morskie, czyli nasz zbiornik ma wymiary 90x60x50h cm. Długość akwarium 90cm to nawet sporo, lecz jeśli wpadniecie w szał zakupów i będziecie pragnęli mieć coraz więcej w nim życia, to może się okazać, że jednak potrzebujecie trochę więcej tego miejsca. Jednak jak wspomniałam na początku, wszystko zależy od tego, jak dużo wolnej przestrzeni macie w domu i ile z niej możecie przeznaczyć na akwarium. Równie ważna jest zasobność portfela. Im większy zbiornik, tym większy koszt utrzymania i założenia.
Bardzo ważna jest głębokość. Im głębsze, tym lepiej wygląda akwarium, bo słona woda zmniejsza wrażenie głębi. Łatwiej także jest ułożyć skałę i jest więcej miejsca na korale. Wysokość akwarium najlepsza to 50-60cm. Takie akwarium wygląda najlepiej. Wyższe akwaria to problemy z oświetleniem oraz problemy z ewentualnymi pracami wewnątrz zbiornika. Umiejscowienie komina jest bardzo ważne. Komin wewnętrzny czy zewnętrzny? Wybraliśmy komin wewnętrzny, ale teraz byłby to zewnętrzny.

Akwarium morskie: projektowanie akwarium

Podsumowując, my zdecydowaliśmy się na 300 litrów w obiegu akwarium morskiego o wymiarach 90x60x50h cm. Jednak jakie jest potrzebne Wam ,musicie zdecydować o tym sami. Gdy już wiecie, czego szukacie to czas na kolejną decyzję. Po pierwsze stelaż, czyli to na czym akwarium będzie stało akwarium morskie. I oczywiście zastanowienie się nad zbiornikiem technicznym zwanym sump’em, który znacznie ułatwi prace przy akwarium

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Hobby