NewsZdrowie

Dla kogo tlenoterapia?

maska tlenowa
maska tlenowa

Przeniesienie medycznej kuracji tlenem w warunki domowe to jedno z największych osiągnięć medycznych dla osób chorujących na rozmaite dolegliwości płucne. Poprzez inwestycję w specjalistyczne urządzenie zwane koncentratorem tlenu, czy też jego wypożyczenie z miejsc takich jak przykładowo Elektrotechmed, możliwe jest znaczące poprawienie ogólnego samopoczucia pacjenta, który wreszcie nie musi regularnie odwiedzać placówek leczniczych, aby móc wspomóc swe zdrowie. Pytanie jednak – kto może korzystać z typowo domowej tlenoterapii? Czy są do tego jakieś szczególne wskazania?

Wygodne rozwiązanie

Jeszcze dekadę temu wszyscy, którzy potrzebowali terapii czystymi masami tlenu, musieli zjawiać się w punktach medycznych, gdzie byli podłączani do fachowej aparatury i w ten sposób fundowali organizmowi niezbędne ilości oczyszczonego powietrza. Dotlenienie było gwarantowane, ale wolne miejsce i sprzęt, z którego potrzebujący w chwili pilnej potrzeby mógłby swobodnie korzystać już niekoniecznie. Wprowadzenie tlenoterapii, która obecnie staje się coraz szerzej rozpowszechniona, okazało się strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony poprawiło to sytuację szpitali i przychodni, jakie niewątpliwie zostały odciążone od znacznej liczby systematycznie zjawiających się pacjentów, z drugiej chorzy nie muszą już czekać i cierpieć z powodu braku wystarczającej ilości wyposażenia medycznego czy łóżka na oddziale. Zdecydowanie można stwierdzić, że tlenoterapia stanowiła istotny krok naprzód w leczeniu różnorakich schorzeń pulmonologicznych. Dziś, korzystanie z tego rodzaju metody medycznej jest dużo prostsze i na pewno bardziej komfortowe z perspektywy chorego. Podpisując umowę na wynajem koncentratora – stacjonarnego bądź mobilnego – klient wypożyczalni typu Elektrotechmed zyskuje konkretny model urządzenia do własnego użytkowania w domowym zaciszu. Jeżeli mowa o osobach, które wymagają stałej tlenoterapii, zalecany jest model stacjonarny, który jest większy gabarytowo, ale i bardziej wytrzymały i idealnie sprawdza się w domowych „salach” szpitalnych, kiedy do dyspozycji pacjenta jest całe pomieszczenie i można swobodnie ustawić urządzenie tak, aby nie przeszkadzało w przemieszczaniu się i jednocześnie znajdowało się tuż przy łóżku chorego. Osoby, które potrzebują jedynie doraźnie wsparcia tlenoterapią, warto, aby rozważyły wariant inwestycji w koncentrator mobilny, jaki można zabrać ze sobą w podróż. To sprawia, że wymagający leczenia nie będzie w żaden sposób ograniczony.

Sposób działania

Tlenoterapia to metoda zwalczania ataków duszności, wspomagania procesu leczenia rozmaitych chorób pulmonologicznych, w tym przede wszystkim przewlekłej obturacyjnej choroby płucnej, ale także coraz częściej zdrowy sposób poprawy samopoczucia. Regularne, około pięciominutowe sesje tlenowe dają sposobność dostarczania organizmowi odpowiedniej porcji oczyszczonego tlenu, co pozwala na natychmiastowe ustąpienie uciążliwych objawów licznych dolegliwości, w tym problemów z oddychaniem, czy uporczywego kaszlu. Ponadto, naukowcy dowiedli, że tlenoterapia jest naturalnym „rozweselaczem” korzystnie wpływającym na polepszenie stanu zdrowia, ale też i ludzką psychikę, przeciwdziałając depresji i stanom przygnębienia.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News