Dziś słów kilka o pewnych książeczkach, które niedawno kupiłyśmy będąc w księgarni. Mowa o serii Akademia mądrego dziecka – poznaję świat od Wydawnictwa Egmont. Dlaczego są warte uwagi? To proste kolorowanki z naklejkami – w sam raz dla małych artystów w wieku 2-3lat. Książeczki z serii Akademia mądrego dziecka – Poznaję świat rozwijają sprawność manualną, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, poszerzają wiedzę o świecie, przygotowują do nauki czytania i pisania oraz uczą wartości społecznych.

 

Książeczki, które mamy przed sobą to :
Kiedy słonko świeci,
Kiedy pada deszcz,
To już umiem,
Ale natura.

 

W każdej z nich znajdziemy 12 naklejek przestawiających rzeczy znajdujące się na kartkach książeczki. Oprócz naklejania mamy również obrazki do pokolorowania. Jeśli nasz mały czytelnik ma wątpliwość jakiej kredki powinien użyć na konkretnej kartce, to mamy podpowiedź na dole strony – kredkę w odpowiednim kolorze.

 

 

Książeczki z serii Akademia mąrego dziecka będą opowiednie nie tylko dla tych najmłodszych, ale 4latki czy 5 również powinny mieć sporo frajdy, gdyż będą w stanie samodzielnie „obsługiwać” książęczkę, odpowiadając na zawarte w niej pytania i kolorująć obrazki według uznania. Myślę, że są świetną serią godną uwagi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki