Książki

Akademia Mądrego Dziecka – Pierwsze słowa

Akademia Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój dwulatków i trzylatków.
Czytania w nich niewiele, jednak to nie o czytanie tu chodzi a o rozwijanie dziecięcej wyobraźni. W jaki sposób? Wszystkie książeczki są niezwykle kolorowe, a każda z nich jest pełna ruchomych elementów.
Pierwsze słowa. W domu jest pełna sprzętów domowych z podzieleniem na różne pomieszczenia. Mamy tu gotujący się garnek w kuchni, szafę na ubrania w sypialni, czy wannę do której leci woda. Obrazki przyciągają wzrok malucha i uczą nazywać przedmioty. Dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

 

 

 

Pierwsze słowa. Na wsi to identyczna propozycja, z tym, że mamy tu do czynienia ze zwierzątkami, które spotkamy na gospodarstwie. Oczywiście tutaj też jest mnóstwo ruchomych elementów – jest kogut wyskakujący z siana. Królik schowany w kapuście mówi nam akuku. Natomiast na koniec jest mała zagadka – maluch ma za zadanie naśladować odgłosy zwierząt znajdujących się na obrazkach.

 

 

 

Pierwsze słowa. Pojazdy. W tej pozycji znajdziemy motor, rower czy skuter. Znajdziemy również pojazdy wybawiające dorosłych z opresji czyli wóz strażacki wraz z ruchomym strażakiem wchodzącym po drabinie, czy też samochód policyjny i dźwig unoszący ciężary. Są też maszyny wodne i lądowe. Na koniec mamy zagadkę – nazwanie wszystkich pojazdów na obrazku.

 

 

 

 

Twarda oprawa, kartonowe strony to również zalety tych książeczek. Są bezpieczne nawet dla mniejszych dzieci, a dzięki wydaniu w takim formacie na pewno posłużą nam dłużej.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki