KsiążkiNews

Zula i porwanie Kropka

 

Cześć! Jestem Zula. Mam dziewięć lat i właśnie odkryłam, że jestem czarodziejką! Te słowa bardzo mnie zaintrygowały a Was?
Zula i porwanie Kropka to opowieść o rezolutnej 10letniej dziewczynce, która przeprowadza się do domu z niebieskimi wieżyczkami. Wraz z nią dom zamieszkują dwie zwariowane ciotki – Mela i Hela. Dlaczego Zula mieszka z ciotkami? Otóż jej rodzice dostają roczny kontrakt w Afryce, i jako pediatrzy jadą tam leczyć chore dzieci.  Co do ciotek natomiast – jak to delikatnie powiedzieć – okoliczni mieszkańcy mówią o nich dwie wariatki.
Zula, choć na początku, nastawiona raczej negatywnie, poznaje dom i bardzo jej się w nim podoba – a szczególnie podoba jej się to, że spotykają ją tam różne, tajemnicze niespodzianki.  Dostaje również w prezencie kameleona!
Wspomniane wcześniej magiczne moce pojawiają się w świadomości dziewczynki, szczególnie w chwili, gdy dowiaduje się o przynależności do magicznego rodu. Zaskakujące, prawda?

 

 

Na domiar  tego wszystkiego Zula musi zmagać się z wielką detektywistyczną zagadką. Czy czary jej w tym pomogą? Czy może potrzeba będzie jeszcze czegoś więcej? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć to zapraszam do lektury książki. To pozycja nie tylko dla dzieci, gdyż myślę, że każdy dorosły fan Harrego Pottera również powinien być zadowolony :).

 

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki