ModaNews

Wybór portfela – czym się kierować?

Wybór portfela
Wybór portfela

Planujesz kupno nowej portmonetki? Dotychczasowa już dawno stała się bezużyteczna i niemodna? Poszukujesz praktycznego upominku dla Twojego znajomego? A może chcesz wzbogacić swą codzienną garderobę o solidne akcesoria uzupełniające Twój outfit? W każdym z tym przypadków warto, abyś poczytał niniejszy poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co w szczególności zwrócić uwagę, decydując się na inwestycję w portfel.

Tworzywo a efekty

To, czy dany produkt spełni Twoje oczekiwania, w dużym stopniu uzależnione jest od materiału, z jakiego jest on wykonany. Istotne okazuje się przede wszystkim uzmysłowienie sobie, czy zależy nam na czymś, co będzie trwałe przez długie lata systematycznego korzystania, czy też jakość nie ma dla nas większego znaczenia i jedyne, czym się sugerujemy, to stosunkowo niska cena należna za określony wyrób. Gdy mowa o tym pierwszym, na pewno zaleca się postawienie na akcesoria galanteryjne, czyli porządne, skórzane portfele, jakie proponują rekomendowane marki typu Jan Polbis. Za tego rodzaju artykuł trzeba jednak trochę zapłacić, dlatego alternatywą dla osób stawiających raczej na korzystną cenę aniżeli gustowność portfela, są wyroby z tworzyw sztucznych, czyli tak zwanej skóry syntetycznej inaczej określaną skórą ekologiczną. Często portfele wykonuje się również z cordury, nylony, poliestru, a nawet bawełny, ale zazwyczaj są to modele sportowe oraz mniej efektowne wizualnie. Są one z niższej półki cenowej, lecz jednocześnie i dużo mniej wytrzymałe niż wyżej wspomniane warianty skórzane.

Jeśli skóra, to jaka

Pojęcie skórzany portfel odnosić się może do bardzo szerokiego wachlarzu wielorakich odmian materiałów skórkowych. W grę wchodzić może tradycyjna skóra włoska, jaka jest garbowana i estetycznie lakierowana. Cechuje się ona delikatnością, lekkością, miękkością w dotyku. W praktyce, taki portfel wygląda przepięknie, lecz jest podatny na rozmaite zacieki, zaplamienia czy zarysowania, więc wchodząc w posiadanie produktu z włoskiej skóry, koniecznie musimy o niego dbać, odpowiednio go konserwując i pielęgnując. Dużo mocniejszym wariantem skóry naturalnej jest z kolei wytrzymała skóra bydlęca, cielęca. Podobnie wysokiej jakości okazuje się skóra z krokodyla, która jednakże cechuje się specyficznymi warstwami łusek i to przesądza z reguły o jej kosztowności. Subtelniej, chociaż ze względu na oryginalność wzornictwa dużo drożej, prezentuje się natomiast portfel ze skóry węża. Na uwagę zasługują niewątpliwie także modele zamszowe, które nie tylko są bardzo praktyczne, lecz jednocześnie i odporne na zabrudzenia. Ich czyszczenie wymaga jedynie delikatnego przetarcia szmatką.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Moda