Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi sezon na rodzinne wycieczki. Wakacje z dzieckiem to czasem temat dość trudny, nie zawsze udaje się nam na tyle je zainteresować, by chętnie zwiedzały daną okolicę. Jednak jeśli Wasza pociecha jest ciekawa świata i lubi prehistoryczne rozrywki to mam świetne miejsce, w którym na pewno będzie się dobrze bawić. A wy, rodzice, wraz z nią! Zapraszam na wycieczkę po JuraPark Solec Kujawski.

Do JuraParku wybraliśmy się w piękny czerwcowy dzień, no może nie do końca, tak piękny, gdyż w pewnym momencie trochę nam pokrzyżowała plany burza i ulewa. Jednak dokończyliśmy wycieczkę, nawet w towarzystwie kałuż.

Atrakcje

Zwiedzanie oczywiście rozpoczęło się od placu zabaw, który jest przeogromny. Znajdują się tam zjeżdżalnie, huśtawki, dmuchane zamki, karuzele dla dzieci, mini wesołe miasteczko. Dodatkowo w każdym z tych miejsc znajdziemy prehistoryczne zwierzęta, które dość często ukryte są w krzakach. Możemy tu spotkać m.in. mrówki giganty.

Kino 5d to gratka zarówno dla małych jak i dużych. Wyświetlane są tam filmy ok 8minutowe, więc nasza pociecha nie zdąży się znudzić. Filmy są różne, my byliśmy na nocy w muzeum, gdzie podczas nieobecności gospodarza ożyły zabawki. Oprócz wyświetlania filmu w 3d w kinie 5d można było doznać innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwalają przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

Muzeum Ziemi

To kolejne ciekawe miejsce na trasie zwiedzania. Wchodzimy do środka budynku i widzimy mnóstwo eksponatów pochodzących z odległych czasów, w których żyły dinozaury. Bardzo duże wrażenie robi 13 metrowy szkielet dinozaura oraz ogromny mamut stojący na środku sali. Wszystko wygląda naprawdę realistycznie, przechodząc z eksponatu do eksponatu możemy dowiedzieć się sporo faktów. Taka wycieczka to idealny przykład połączenia nauki z zabawą.

Restauracja Jaskiniowa

Po intensywnym zwiedzaniu i szaleństwach na placu zabaw udaliśmy się na posiłek do Restauracji. Siedzieliśmy na zewnątrz, gdyż w środku jaskini była rezerwacja. Wszystko by było super, gdyż dania były mega smaczne, a porcje OGROMNE – jeśli decydujecie się na obiad dwudaniowy to jestem pewna, że mało kto z Was go pochłonie w całości;) . Jednak w pewnym momencie pogoda się popsuła i zerwała się mega ulewa z dużą burzą. Początkowo siedzieliśmy na zewnątrz pod parasolem, jednak ulewny deszcz nie pozwalał na spokojne jedzenie posiłku. Po kilkukrotnych negocjacjach z managerem lokalu, w końcu udało nam się przejść do środka . I całe szczęście, gdyż jedzenie na deszczu w burzy nie należy do przyjemnych, tym bardziej, że miałam ze sobą sprzęt fotograficzny.

Jura Park

Jednak ten drobny incydent nie przeszkodził nam w dalszym zwiedzaniu. Gdy tylko wypogodziło się i przestało padać udaliśmy się do ogromnego parku, w którym ścieżka dydaktyczna stanowi główną atrakcję całego obiektu. Mieliśmy możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną czyli erę dinozaurów. Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata.

 

Jeśli zastanawiacie się czy warto, odpowiadamy tak! JuraPark Solec Kujawski to przede wszystkim świetna zabawa, sporo nauki i pyszne jedzenie. Każdy młody wielbiciel dinozaurów poczuje się tutaj jak w erze mezozoicznej. Oczywiście zwiedzając pamiętajcie o odpowiednich, wygodnych ubraniach. Ja zdecydowałam się na bluzki Bonprix oraz zwiewne spodnie Bonprix. Na nogach sandałki Bonprix, które są nie tylko bardzo wygodne, ale również świetnie wyglądają.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko