NewsPorady

Urządzenia, które urozmaicą Ci codzienne gotowanie

Jeśli zdarza Ci się spędzać w kuchni długie godziny na przygotowywaniu posiłków dla najbliższych, zastanów się, jak możesz umilić sobie czas poświęcony na gotowanie. Ta codzienna czynność nie musi być przecież jedynie przykrym obowiązkiem – sprawdź, jakie urządzenia uprzyjemnią Ci przyrządzanie potraw dla całej rodziny!

Gotowanie w rytmie muzyki

Najlepszym sposobem na urozmaicenie czasu spędzonego w kuchni jest słuchanie ulubionej muzyki. Dzięki niej będziesz mógł śpiewać, tańczyć, a jednocześnie przygotowywać posiłki na cały dzień. Wybierz jeden z zestawów, dzięki któremu gotowanie na wesoło będzie możliwe i w Twoim domu:

  • radio kuchenne – to podstawowe urządzenie RTV, jakie przychodzi na myśl podczas urządzania kuchni. Dzięki niemu zyskasz dostęp do stacji FM, a jeśli wybierzesz model z wejściem USB, będziesz mógł również słuchać ulubionych nagrań z pendrive’a,
  • głośnik i odtwarzacz – świetnym pomysłem jest również wybranie bezprzewodowego urządzenia grającego, które przyda się nie tylko w kuchni. Taki mobilny sprzęt z powodzeniem weźmiesz ze sobą na wakacje lub do ogrodu w słoneczny dzień. W tej roli świetnie sprawdzi się np. głośnik JBL, który znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/glosniki-przenosne,_jbl.bhtml .Dobierz do niego odtwarzacz MP3 lub połącz go ze swoim smartfonem za pomocą Bluetooth i ciesz się ulubioną muzyką gdziekolwiek jesteś,
  • głośniki wbudowane w sufit – takie rozwiązanie stanowi najczęściej jeden z elementów systemów multiroom, które wykorzystuje się w nowoczesnych mieszkaniach. Jednak aby z niego skorzystać, należy zaplanować wmontowanie głośników już w momencie planowania wykańczania domu.

Telewizor w kuchni? Czemu nie!

Oglądanie ulubionego serialu lub programu TV w czasie gotowania może sprawić, że zaczniesz lubić czas spędzany w kuchni. Do tego pomieszczenia najlepiej wybrać niewielki odbiornik, który z powodzeniem umieścisz na ścianie obok mebli, najlepiej nad blatem, czyli częścią roboczą nad którą spędzasz najwięcej czasu. Telewizor nie powinien być większy niż 20-30 cali. Osoby posiadające kuchnię połączoną z salonem mogą natomiast inaczej rozwiązać ten problem. Wystarczy, że główny, duży telewizor w salonie umieszczą w takim miejscu, aby był dobrze widoczny także z kuchni.

Tablet – pomocny w gotowaniu i rozrywce

Coraz częściej standardowym elementem wyposażenia kuchni staje się tablet. To niewielkie urządzenie możesz przenosić, gdzie tylko chcesz – na blat, wyspę czy do stołu – a i również zawiesić w pożądanym miejscu w kuchni. Dzięki niemu możesz na bieżąco sprawdzać poszczególne kroki kolejnych przepisów, jak i w wolnych chwilach przeglądać internet lub włączyć film, który zawsze chciałeś zobaczyć. Tu również przyda się doposażenie go w bezprzewodowy głośnik JBL – jakość dźwięku w tabletach często pozostawia bowiem sporo do życzenia, a lepsza głośność może być potrzebna, by przebić się przez odgłosy hałasującego okapu czy piekarnika. Wówczas tablet sprawdzi się również jako odtwarzacz muzyczny!

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News