NewsPorady

Bieżnia do biegania w domu – elektryczna czy magnetyczna?

Bycie fit stało się ostatnio bardzo popularne i coraz więcej ludzi wpisuje się w ten trend. Aktywność fizyczna pomaga nam zachować szczupłą sylwetkę i cieszyć się dobrym zdrowiem. Basen, aerobik, bieganie to dość często uprawiane sporty. To ostatnie najprzyjemniej jest wykonywać na łonie natury, jednak nie zawsze aura nam sprzyja. Brzydka pogoda czy zaspy śniegu potrafią odstraszyć nie jednego biegacza, którzy wolą zostać w ciepłym domu. Na szczęście tu też możemy biegać, z pomocą przychodzi nam bieżnia do biegania.

Bieżnia do biegania w domu

Dzięki bieżni domowej mamy możliwość zadbać o swoją kondycję zawsze. Nie straszne są nam warunki atmosferyczne panujące za oknem. Ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela. Jaką więc bieżnię kupić, by jak najlepiej spełniała swoje zadanie? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stosunek ceny do jakości i innych parametrów.

Bieżnia do biegania elektryczna czy magnetyczna?

Wybór rodzaju bieżni to kolejny ważny aspekt, który należy brać pod uwagę. Bieżnia elektryczna zazwyczaj kosztuje nieco więcej niż bieżnia magnetyczna, jednak duża rolę odgrywa tu wygoda i komfort podczas jej użytkowania. Tego typu urządzenia posiadają silnik, który napędza cały mechanizm, na przykład pasek po którym biegamy. Nie musimy rozpędzać samodzielnie maszyny, regulacja prędkości jest płynna i pozwala na zmianę tempa o 0,1 km/h. Droższe bieżnie elektryczne posiadają także wbudowane komputery, które dają nam możliwość śledzenia naszych postępów i historii treningowych.

Bieżnia magnetyczna kosztuje zdecydowanie mniej. Nie ma w niej silnika, znajduje się tutaj koło zamachowe. To my wprowadzamy je w ruch, przy pomocy siły naszych nóg. Istotną różnicą jest także to, że rozpędzoną bieżnię magnetyczną hamujemy poprzez zmianę tempa biegu lub zeskoczenie z niej. W elektrycznej robi to za nas komputer.

Jak wybrać odpowiednią bieżnię?

  • wybieramy rodzaj bieżni – elektryczną lub mechaniczną. Ta pierwsza to opcja tańsza, jednak mniej trwała niż elektryczna.
  • moc silnika – jeśli nasza bieżnia do biegania ma moc poniżej 2 KM to wtedy będziemy na niej mogli jedynie truchtać, bądź iść marszem.
  • wzrost i waga ćwiczącego – jeśli jesteśmy niżsi niż 170cm, to wybieramy bieżnię o wymiarach 130 x 40cm. Osoby wyższe powinny zainwestować w model większy 130 x 50cm.

Co myślicie o takiej bieżni do biegania w domu ?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News