NewsUroda

Trądzik – problem wieku dojrzałego

Trądzik - problem wieku dojrzałego

Choć wydawać by się mogło, że z problemami skórnymi w postaci ropnych wyprysków i zaskórników zmagają się wyłącznie nastolatkowie w okresie dojrzewania, to trądzik coraz częściej dotyka również osoby w wieku dojrzałym. Dlaczego? Jak w prosty i skuteczny sposób walczyć z uporczywymi niedoskonałościami? Podpowiadamy.

Jakie są najczęstsze przyczyny trądziku wieku dojrzałego?

Trądzik pospolity, nazywany trądzikiem młodzieńczym jest chorobą skóry występującą głównie w okresie pokwitania. Jej przyczyną są zamiany hormonalne zachodzące w organizmie, w wyniku których dochodzi do nadmiernego pobudzenia aktywności gruczołów łojowych. Charakterystycznymi objawami trądziku wieku nastoletniego są pryszcze oraz wągry. Niestety, uporczywe i nieestetyczne zmiany skórne pojawiają się u osób po 30 roku życia. Problem ten w dużej mierze dotyczy kobiet, znacznie rzadziej z trądzikiem zmagają się mężczyźni. Wbrew ogólnie panującej opinii pojawienie się na dojrzałej skórze niedoskonałości nie jest efektem zaburzenia gospodarki hormonalnej, a złych nawyków żywieniowych, nadmiernego oddziaływania stresu, nieodpowiedniej pielęgnacji i siedzącego trybu życia. Nie należy jednak zapominać o tym, że trądzik pojawiający się w wieku dojrzałym może świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych, dlatego też w tej sytuacji wskazane jest udanie się na konsultację dermatologiczną bądź endokrynologiczną.

Zastanawiasz się, jaka jest różnica pomiędzy trądzikiem młodzieńczym a trądzikiem wieku dojrzałego? Przede wszystkim występujące na skórze zmiany skórne pojawiają się nie w strefie T, lecz w okolicach żuchwy, brody, szyi i ust. Choć stopień nasilenia niedoskonałości jest umiarkowany, to zmiany utrzymują się stosunkowo długo, nierzadko pozostawiając po sobie ślad w postaci przebarwień lub blizn potrądzikowych. Pomimo tego, że skóra wytwarza więcej sebum, to cera dojrzała ma tendencję do nadmiernego przesuszania się.

Jak pielęgnować skórę dojrzałą skłonną do występowania niedoskonałości?

Leczenie trądziku wieku dojrzałego jest niezwykle trudne i czasochłonne. Niemniej jednak istotnym czynnikiem wpływającym na zdrowy wygląd i kondycję cery, na której występują zmiany trądzikowe, jest kompleksowa i odpowiednia pielęgnacja. Jakich kosmetyków zatem używać? Produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej powinny być zarazem skuteczne i delikatne w swoim działaniu. Jednym z takich kosmetyków jest skoncentrowane serum z azeloglicyną i niacynamidem od marki Nanili (A-serum). Produkt ten reguluję pracę gruczołów łojowych, co z kolei zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości. Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji dojrzałej cery trądzikowej, warto zwrócić uwagę na produkty z linii profesjonalnej, które wyróżniają się właściwie dobranym stężeniem składników aktywnych, co w dużym stopniu przyspiesza redukcję zmian skórnych – wyprysków, zaskórników, przebarwień itp.

Artykuł powstał przy współpracy z Nanili.pl

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News