DomNews

Styl loftowy – jakie meble mile widziane?

Styl loftowy
Flat in industrial style with bed, desk and metal wardrobe

Istnieje począwszy od drugiej połowy minionego stulecia. Odkryty w Stanach Zjednoczonych, króluje po dziś dzień, nieprzerwanie nie wychodząc z czołówki najczęściej wybieranych stylów urządzania wnętrz mieszkalnego i biurowego użytku. Industrializm- jak stworzyć go we własnych czterech kątach? O kreacji typowego loftu poczytasz w poniższych fragmentach. Zapraszamy do lektury wszystkich pragnących wystylizować nietuzinkowe i oryginalne, a zarazem niesamowicie praktyczne domowe zacisze.

Synonim luksusu

W industrialnych pomieszczeniach dominujące są dwie podstawowe cechy- ma być jak najbardziej przestronnie oraz oryginalnie. Niewątpliwie w dużym względzie to właśnie z tych dwóch powodów, ten typ aranżacji obiektów uchodzi za swego rodzaju synonim luksusu. Wzorowane na dawnych pustostanach, potężnych gmachach firm produkcyjnych czy halach przedsiębiorczych wnętrza idealnie sprostają kilku podstawowym zasadom świetnie urządzonego mieszkania- jest w nich olbrzymia powierzchnia do wykorzystania, są komfortowe i wygodne, a do tego odznaczają się ekskluzywnością i niepowtarzalnością dobieranych do nich dodatków. Kierunek industrialny można stworzyć nawet w stosunkowo niewielkich wnętrzach, wystarczy zdać się na solidnego dostawcę elementów meblowych tradycyjnych dla tego stylu, przykładowo znaną markę BoConcept z Gdyni, za pośrednictwem której mamy sposobność zainwestowania w unikalne dekoracje i jedyne w swej formie meble niedostępne nigdzie indziej. Dzięki temu nadasz swemu lokalowi nie tylko klasycznie loftowy charakter, ale i sprawisz, że stanie się on wyrazem Twego indywidualizmu. Co zatem pasuje do opisywanej aranżacji?

Mix staroci z nowościami

Cechą szczególną wyróżniającą wizualizację industrialną okazuje się w głównej mierze umiejętne, nieprzerysowane w ogólnym designie połączenie tego, co zupełnie innowacyjne z tym, co kompletnie stare. Warto w industrialnych wnętrzach wprowadzić parę antyków, które będą przyciągały wzrok tuż po przekroczeniu progu pokoju. Może to być starodawna wyniesiona ze strychu od babci komódka, ale także jeśli nie mamy możliwości nabycia przedmiotu z lamusa, coś nowego ale celowo postarzałego i zrobionego na „antyk”. Przykładem ozdób świetnie nadających się do pomieszczeń loftowych okazuje się między innymi wielkie prostokątne lustro z metalową, nieco pordzewiałą ramą, które rewelacyjnie sprawdzi się nawet przy nowoczesnych zestawach wypoczynkowych czy najlepszej klasy sprzęcie RTV. Podobnie w klimacie industrialnym jest druciana lampa ze starej daty abażurem, jaka już dawno wydawała się być passe. Odwiedź pchli targ czy wybierz się na wyprzedaż garażową, a jeśli takowe wydarzenia nie są organizowane w Twojej miejscowości, ponownie odsyłamy do specjalizujących się w dystrybucji wyposażenia industrialnego sklepów internetowych typu BoConcept.

Nieskrępowana wolność

Nieprzypadkowo w stylu industrialnym potrzebna jest zwłaszcza olbrzymia przestrzeń, jaką ceni się zarówno w pokojach reprezentacyjnych typu salon, jak także przestrzeniach biurowych, kuchniach, czy sypialniach. Celem nadrzędnym urządzania klasycznego loftu jest zwłaszcza przygotowanie takiego miejsca, które pozwoli na nieskrępowane działanie- w zależności oczywiście od charakteru obiektu, a także od tego, czym się on wyróżnia. Jeżeli mowa o kuchni, w tych czterech kątach mamy mieć swobodną powierzchnię do krzątania się, gotowania i przesiadywania z kubkiem ulubionej małej czarnej. Z kolei w przypadku salonu przyda się dużo wolnego miejsca do tego, aby odpowiednio wyeksponować poszczególne elementy dekoracyjne, wydzielając właściwe strefy w poszczególnych częściach wnętrza typu przestrzeń telewizyjna, jadalniana, kąt wypoczynku.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom