NewsPorady

Samsung Gear 3 – zegarek i telefon w jednym urządzeniu

Tempo postępu technologicznego nie zwalnia. Jeszcze nie tak dawno na rynek wchodziły smartfony, podczas gdy teraz zupełnie naturalne stało się to, że można mieć zegarek i telefon w jednym urządzeniu. Takie możliwości daje np. Samsung Gear 3.

Użytkownik decyduje o wyglądzie

Na pierwszy rzut oka Samsung Gear 3 sprawia wrażenie standardowego, ekskluzywnego zegarka. Wystarczy jednak przekręcić pierścień, by zmienił się w smartwatch, który zaskoczy wieloma funkcjonalnościami. Warto przy tym wiedzieć, że w każdej chwili możemy wybrać jeden z 15 gotowych wzorów tarcz (np. Frontier, Chronograf+, Klasyka miejska, Wyzwanie kroków 1, 4w1, Wyzwanie kroków 2, Kompan Wędrówek, Godzina pulsu czy Koło kroków). A jeśli zależy nam na maksymalnym spersonalizowaniu urządzenia, skorzystajmy z aplikacji Gear App lub zajrzyjmy do sklepu Galaxy Apps. Oczywiście przewidziano również opcję wymiany pasków. Do tego smartwatcha pasują paski o standardowej szerokości 22 mm – dostępne w wersji silikonowej bądź skórzanej oraz w różnych kolorach.

W tym przypadku ideą producenta było uwolnienie użytkownika od konieczności częstego sięgania po telefon. Cel ten udało się osiągnąć. Jedyną rzeczą, którą trzeba robić, jest wspomniane już przekręcanie pierścienia. W ten sposób odbieramy połączenia, wyłączamy alarm, sterujemy głośnością dźwięku oraz jasnością wyświetlacza, przeglądamy aplikacje i sprawdzamy maile.

Źródło rozrywki oraz dobry pomocnik

Poza tym Samsung Gear 3 jest naszym asystentem również i w innych kwestiach. Urządzenie ma wbudowany GPS, dzięki któremu trafimy na najlepsze górskie szlaki, poznamy odległość do następnego dołka na polu golfowym oraz odkryjemy nowe restauracje. Smartwatch zbiera również dla nas istotne dane: położenie, wysokość czy zmiany ciśnienia atmosferycznego. A jeżeli akurat jesteśmy poza domem, z jego pomocą sprawdzimy, jaka panuje w nim temperatura. Poprzez przekręcenie pierścienia kontrolujemy termostat lub przełączamy tryby „home” i „away”.

Do tego producent zadbał o 4 GB wewnętrznej pamięci, co daje wiele godzin muzyki towarzyszącej nam w każdej sytuacji. A skoro już jesteśmy przy muzyce, to dzięki aplikacji iHeartRadio możemy streamować na żywo swoją ulubioną stację radiową lub wybrać artystę, którego chcemy słuchać. Nie bez znaczenia jest również to, że Samsung Gear 3 dzięki wytrzymałej baterii działa nieprzerwanie nawet do 4 dni. Do tego to zegarek i telefon w jednym, który uzyskał klasę wytrzymałości IP68, co oznacza, że jest odporny na brud, kurz i działanie wody (daje sobie radę z zanurzeniem do 1,5 m przez 30 minut).

Na dodatek ten smartwatch pozwala nam na dostęp do wielu popularnych aplikacji. Możemy korzystać ze Spotify, Goal+ czy Here. Ważne jest również to, że Samsung Gear 3 bez problemu łączy się z wybranym smartfonem bez względu na to, czy pracuje on na systemie Android, czy iOS.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News