CiekawostkiNews

Pięć zawodów, w których w przyszłości robot zastąpi człowieka

Według najnowszych informacji do roku 2050 w niektórych dziedzinach człowieka zastąpi sztuczna inteligencja. Gdzie będzie można odczuć największą dominację. Dystopijna przyszłość! To właśnie przychodzi na myśl, gdy mówimy o przejmowaniu przez sztuczną inteligencję pracy człowieka.
Dziś sztuczna inteligencja jest reklamowana jako jedna z najbardziej przełomowych technologii obecnych czasów.

Technologia ma ogromny potencjał do napędzania rozwoju biznesu, automatyzacji procesu produkcyjnego, dostarczania wnikliwych wyników, wykorzystywania spersonalizowanych reklam itp. Światowe zastosowania sztucznej inteligencji to nie żarty. Ze względu na stopień automatyzacji, jaki tworzy, wielu rzuciło sztuczną inteligencję w negatywnym świetle. Choć film niczym apokalipsa jest daleko poza zasięgiem człowieka, powoli maszyny zajmują wolne miejsca we współczesnym świecie.

W jakich zawodach sprawdzi się sztuczna inteligencja

Recepcjonistki
Już teraz wiele prac biurowych zostaje zautomatyzowanych. Począwszy od planowania spotkań, a skończywszy na udzielaniu zapytań, sztuczna inteligencja może wygodnie przejąć pozycję recepcjonistów.

Weryfikatorzy
Wiele agencji informacyjnych i zajmujących się treścią szybko przechodzi na oprogramowanie do korekty zamiast ludzkich korektorów. Oprogramowanie do korekty może wykryć wszystko, od prostych błędów ortograficznych po sprawdzanie gramatyki i sprawdzanie faktów.

Analitycy Badań Rynku
Analitycy zajmujący się badaniem rynku zwykle angażują się w ulepszanie komunikatów, treści i produktów. Jednak ostatnia fala automatyzacji przyniosła narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, które mogą porządkować dane skuteczniej niż ludzie.

Lekarze
Sztuczna inteligencja i robotyka już teraz zmieniają kierunek rozwoju opieki zdrowotnej. Wszystko, począwszy od umówienia wizyty, a skończywszy na wykonaniu operacji, technologia wpływa na zakątek sektora opieki zdrowotnej. Wraz z rosnącą dominacją wkrótce spotkasz robota-lekarza.

Kierowcy taksówek i autobusów
Samochody autonomiczne już tu są. Podobnie jak roboty taksówki. W przyszłości autobusy również staną się autonomiczne, bez konieczności korzystania z kierowców. Istnieje 98% szans, że sektor motoryzacyjny zostanie w przyszłości całkowicie zautomatyzowany.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Ciekawostki