DomNewsPorady

Ocieplanie domu – najczęstsze błędy

Ponad cztery lata temu byliśmy z mężem na etapie budowy domu. Wiemy, że czasem niektóre sprawy z tym związane potrafią spędzić sen z powiek. Oczywiście każdy etap budowy jest wykonywany poprzez specjalistów w danej dziedzinie, jednak warto mieć chociaż minimalne pojęcie na temat wykonywanych prac, aby wiedzieć czy dane prace są wykonywane dobrze i jakich błędów unikać.

Dziś skupię się na ocieplaniu domu. Technik ocieplania jest wiele : styropian, wełna mineralna, czy ocieplanie natryskowe pianką. Ofertę możecie sprawdzić na https://cels.pl/ocieplanie-piana/. Jednak niezależnie od metody jaką wybierzemy, warto, przed rozpoczęciem prac, wiedzieć jakich błędów należy unikać w trakcie wykonywania ocieplenia.
Ocieplanie ścian budynku wykonuje się dopiero na etapie końcowym budowy naszego domu. Dlatego też, nie można rozpoczynać prac bez zabezpieczenia drzwi i okien. Aby to wykonać należy je przykryć folią ochronną. Pamiętaj również o zabezpieczeniu rusztowania. Najlepiej osłonić je siatką, która będzie chroniła elewację i ocieplenie przed słońcem, wiatrem i deszczem.
Kolejna ważna rzecz to zabezpieczenie krawędzi budynku. Jest to istotne, gdyż na krawędzie budynku działa największa siła nacisku. Są one również bardziej niż środkowe części ściany narażone na skutki wiatru, deszczu czy śniegu. Jeśli więc zastosuje się w tych miejscach taką samą ilość kleju oraz nośników jak i na inne części, to jest to pewne, że po dłuższym czasie ocieplenie zacznie się po prostu kruszyć. Dlatego też płyty należy przycinać po zawiązaniu się kleju. Następnie wykończyć należy je kątownikami ze stali szlachetnej, PCV lub siatką pancerną.

Należy pamiętać, aby ściany domu były odpowiednio przygotowane zanim przyklei się na nie produkty ocieplające. Warto wykonać przegląd ścian zewnętrznych i uzupełnić ewentualne braki w tynku lub murze. Teraz czas na oczyszczenie, odpylenie i wygładzenie ścian. Te czynności zdecydowanie skrócą czas układania ocieplenia. Nierówności mogą dodatkowo powodować kłopoty ze związaniem kleju i ocieplenie zacznie odpadać.

Przy nakładaniu ocieplenia należy zawsze robić to według wytycznych producenta. Ważne jest także dostosowanie techniki do jego zaleceń. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na opakowaniu produktów. Wskazówki te opisują przede wszystkim kolejność wykonywania prac. Dodatkowo znajdziemy tam również informację o tym, jaką grubość mają mieć wszystkie warstwy ocieplenia. Postępując zgodnie z instrukcją na pewno nie popełnimy błędu.

Znasz już podstawowe błędy dość często popełniane przy tego rodzaju pracach. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta wzbogaciłeś swoją wiedzę i teraz już nic Cię nie zaskoczy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom