NewsPorady

Jaki aparat do zdjęć na bloga?

Zapewne zgodzicie się ze mną, że zdjęcia na blogu odgrywają dużą rolę. Przyciągają uwagę, prezentują wybrany produkt. W zasadzie nie tylko na blogach, ale i w całym internecie. Serwisy społecznościowe bazują właśnie na udostępnianiu zdjęć. To one przyciągają uwagę odbiorców i dodają nam fanów. Media społecznościowe takie jak Facebook, czy Google + również podążają za tym trendem i z kolejnymi aktualizacjami wprowadzają publikację zdjęć w większej rozdzielczości.I wcale mnie to nie dziwi, gdyż telefony użytkowników posiadają wyświetlacze w na prawdę rewelacyjnej rozdzielczości. Tak więc jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych i być traktowany jak profesjonalista musisz mieć dobrej jakości zdjęcia.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że to nie aparat robi zdjęcia a Ty, jednak w sprawnych rękach aparat lustrzany jest niczym dłuto. Potrafi z każdej kompozycji wydobyć jej piękno. Ja jestem posiadaczem lustrzanki, gdyż fotografią zajmowałam się jeszcze przed założeniem bloga. Praktyka pozwoliła mi wyciągnąć ze zdjęć nieco więcej. Jednak w tym momencie mój aparat powoli przestaje mi wystarczać. Zaczynam rozglądać się za czymś nowym. Odpowiedniego sprzętu szukam na stronie proclub.pl.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego aparatu to, jak wspomniałam, nie zrobi on zdjęcia za Was, jednak może nas w mniejszym lub większym stopniu ograniczać. Dlatego też należy przede wszystkim wybrać model dopasowany do naszych potrzeb.Warto zainwestować w aparat lustrzany, który będzie robił ostre, dobrej jakości zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Powinien również mieć tryb manualny, tak, aby można było w pełni wykorzystać jego możliwości.

Jaki zatem aparat będzie najlepszy? Przede wszystkim warto postawić na nowe technologie. Branża fotograficzna rozwija się w szybkim tempie, więc nie warto kupować sprzętu, który już na starcie będzie przestarzały. Najlepiej jest wybierać modele z obecnego, lub poprzedniego roku. Oczywiście warto określić do jakich zadań przeznaczony jest nasz aparat. Czy tylko do zdjęć na bloga, czy także do użytku naszego np reportażu z uroczystości rodzinnych. Jeśli stawiamy głównie na portrety to najlepszym obiektywem będzie tu ok. 50mm z możliwie jak najmniejszą przysłoną np. 1.8. W tym wypadku nie potrzebujemy kupowania teleobiektywów. Jednak jeśli w przyszłości zakładasz równie fotografowanie krajobrazów warto rozważyć jego dokupienie.
Jak widzicie podstawą dobrego zdjęcia jest nie tylko sprzęt, ale i odpowiednie umiejętności. Jednak dobry aparat lustrzany potrafi zdecydowanie ułatwić wykonanie idealnej fotografii.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News