NewsZdrowie

Maski antysmogowe – czy warto je stosować?

maski antysmogowe czy warto
maski antysmogowe czy warto

Maski to ostatnio nierozłączny element naszej garderoby. Jednak były popularne już przed pandemią koronawirusa. Wtedy stosowano maski antysmogowe, które przydatne są szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Czy warto je stosować i jakie wybrać?

Na wstępie warto nadmienić, że są dwa rodzaje masek – antysmogowe oraz przeciwpyłowe. Różnią się one przede wszystkim zastosowaniem. Te pierwsze stworzone zostały z myślą o codziennym użytkowaniu podczas przemieszczania się po mieście. Maski przeciwpyłowe stosuje się tylko w doraźnych przypadkach np. przy pracach remontowych, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością kurzu oraz pyłu. Maski antysmogowe posiadają filtr z węglem aktywnym, przylegają ściśle do twarzy i radzą dobie dobrze z filtrowaniem powietrza z pyłów PM10 czy PM2.5.

Ile kosztują dobre maski antysmogowe?

Dostępność masek na naszym jest naprawdę szeroka. Wystarczy tylko dobrze zapoznać się z ofertą, a na pewno każdy znajdzie cos dla siebie. Jeśli chodzi o cenę, to są różnorodne. Najtańsze maski znajdziemy w cenie 50 złotych, ale nie koniecznie są trafnym wyborem. Warto dołożyć, gdyż jest to wydatek jednorazowy, a do wymiany mamy filtry i to od nich zależna jest cena konkretnego modelu.

Najtańszy sposób to oczywiście filtry, które będą na stałe wbudowane w maski. Te mogą wytrzymać nawet i pół roku. Jednak potem musimy kupić nową maskę. Jednak filtry w niej nie będą tak skuteczne, jak te wymienne, nie filtrują za zadowalającym poziomie pyłu PM2.5. Warto zastanowić się przed zakupem i zdecydować z pełną odpowiedzialnością, który model maski wybierzemy, abyśmy mogli pozwolić sobie na regularne wymienianie filtrów.

Jeśli chodzi o zaletę masek, to warto podkreślić ich skuteczność. Odpowiednio dopasowane maski, które są dobrej jakości potrafią zatrzymać ponad 99% pyłów PM2.5 i PM10 oraz inne zanieczyszczenia powietrza. Modele przylegają do twarzy, nie są zbyt wielkie, dodatkowo produkowane są w różnych wzorach i kolorach. Na pewno w takiej masce będzie nam do twarzy.

Jaką maskę antysmogową wybrać?

Jeśli chodzi o maskę antysmogową to zdecydowaliśmy się na model marki Ozonemask.pl. Jest to wersja dziecięca, dostosowana do małej twarzyczki. Dotąd mieliśmy problem z dopasowaniem maski, gdyż większość z nich była zwyczajnie za wielka i zakrywała zbytnią cześć twarzy. Na szczęście tutaj nie ma takiego problemu. W razie potrzeby możemy zwęzić długość sznureczków.

W skład opakowania maski Antysmogowej Casual OZONE FLOWERS KIDS wchodzi: 2 x filtr, 1 x maska z systemem regulacji dopasowującej się do kształtu twarzy, 1 x woreczek na maskę.

Wymienny filtr wkładamy do wnętrza maski poprzez specjalnie zrobioną kieszonkę znajdującą się na jej tyle. Gdy filtr straci swoją przydatność, możemy z łatwością wymienić go na nowy. Zastosowany filtr Ozone Casual z węglem aktywnym chroni płuca przed zanieczyszczeniami takimi jak: pyły PM2,5, spaliny, dym tytoniowy, kurze i pleśnie.

Co charakteryzuje maski antysmogowe OZONE ?

Otóż przede wszystkim zastosowano w nich tylko naturalne materiały, dzięki temu mamy pewność, że skóra oddycha. Maski są produkowane w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu dopasujemy coś odpowiedniego dla siebie. Posiadają wymienny filtr węglowy 2.5PM, (N95 możliwość używania na co dzień). Maskę możemy prać, dlatego dbanie o higienę jest zdecydowanie łatwiejsze.

Maskę kupimy aktualnie w promocji w cenie 89 złotych. Filtry natomiast to koszt 35 złotych za 2 sztuki.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News