NewsPaznokcie

Manirouge – atlernatywa dla hybryd. Hit czy kit?

Jakiś czas temu zaczęłam swoją przygodę z hybrydami. Wydawała mi się ona dość łatwa i przyjemna, ale z czasem okazała się zbyt pracochłonna. Dlatego, też zaczęłam szukać innych alternatyw i tak trafiłam na stronę Manirouge. Należę do osób uwielbiających nowości, dlatego też nie czekając długo zamówiłam zestaw startowy wraz z 6 zestawami lakierów samoprzylepnych do wyboru. O którym zaraz Wam opowiem więcej. Jednak zacznijmy od początku.

 

Co to jest Manirouge?
To sztuka zdobienia paznokci lakierami samoprzylepnymi, które dzięki unikalnej technologii i użyciu specjalnie przygotowanych do tego celu produktów pięknie wyglądają na paznokciach do 14 dni. W odróżnieniu od tradycyjnego manicure, sztuka nakładania i ściągania ich jest bardzo prosta i szybka – wystarczy 20minut, aby cieszyć się idealnym manicure. Tyle teorii, a jak to jest w praktyce? Sprawdźmy, a zacznijmy od zawartości zestawu Manirogue Maxi Plus.
Niezbędny zestaw Maxi Plus do wykonania prawidłowej aplikacji Manirouge zawiera:
∙ 6 zestawów lakierów samoprzylepnych Manirouge (do wyboru)
∙ Oliwkę do paznokci
∙ Odtłuszczacz Manirouge
∙ Mini Heater Manirouge
∙ Gumowe kopytko
∙ Pilnik płytka 180/240
∙ Polerka 1200/4000
∙ Metalowe radełko
∙ Nożyczki do paznokci
∙ Folię do wygładzania Manirouge
Przyznam się, że miałam obawy czy sobie poradzę – wiadomo, że to co nowe napawa nas niepokojem. Bałam się czy będę w stanie odpowiednio dopasować naklejki do paznokci i czy podczas naciągania nie zostaną brzydkie bąbelki, jak na przykład w sytuacji, gdy naklejamy szkło na ekran naszego telefonu i pożądany efekt psują nam znajdujące się na ekranie brudki. Pełna wątpliwości przystąpiłam do działania. Jak się później okazało moje obawy były bezzasadne.

 

Jak wykonujemy manicure przy pomocy Manirouge?
1. Odtłuszczamy płytkę paznokcia
2. Dopasowujemy rozmiar naklejki do paznokcia, pamiętając, że zawsze wybieramy mniejszą naklejkę od paznokcia. Podczas jej nakładania uważajmy na to, aby nie odtykała skórek paznokcia.
3. Przecinamy naszą wybraną naklejkę na pół i odklejamy od podkładu
4. Przez 5-6 sekund podgrzewamy naklejkę w Manirouge mini heater’ze
5. Naklejkę przykładamy zaokrągloną częścią do nasady paznokcia i ją wygładzamy
6. Odcinamy nożyczkami nadmiar naklejki wystający poza płytkę
7. Piłujemy delikatnie pilnikiem nadmiar naklejki, a następnie polerujemy krawędzie paznokcia
8. Utrwalamy nałożoną naklejkę za pomocą Manirouge mini heater’a
9.  Jeśli zależy nam na dłuższej trwałości możemy pokryć ją bazą i topem hybrydowym.
Po wykonaniu powyższych kroków nasz piękny manicure jest gotowy. Efekt na paznokciach możecie podziwiać na zdjęciach poniżej (tak wiem są mega krótkie, ale właśnie daje im czas na regeneracje po hybrydach). Jeśli chodzi o trwałość to trzymały się na moich paznokciach przez 11dni od pierwszej aplikacji. To bardzo długo, gdyż po pierwsze nie miałam w tym wprawy więc na pewno były niedociągnięcia, które mogły spowodować skrócenie czasu trzymania się naklejek na płytce. Poza tym należę do osób, które nie używają rękawiczek podczas prac domowych, w sumie to podczas żadnych prac :D. Więc wynik 11 dni jest dla mnie super osiągnięciem, a przy kolejnych aplikacjach myślę, że będzie to 14dni. Jeśli chodzi o ściąganie naklejek to jest to banalnie proste. Nacieramy paznokcie oliwką a naklejki odchodzą same.Wzór Manirouge Florence – 068
 

 

 

I jak przekonałyście się do manicure za pomocą Manirouge?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News